05. decembra 2010

FC Janov a Junevtus Turín víťazne v Serie A

V nedeľňajšom stretnutí 15. kola najvyššej talianskej súťaže zvíťazila Sampdoria 3:0 na domácom ihrisku nad ...

bez nazvu Andrea Ranocchia z FC Janov oslavuje po presnom zásahu do brány LecceFoto: SITA/AP

BRATISKLAVA5. decembra (WEBNOVINY) - V nedeľňajšom stretnutí 15. kola najvyššej talianskej súťaže zvíťazila Sampdoria 3:0 na domácom ihrisku nad papierovo najslabším tímom z Bari (hralo od 32. min oslabené o vylúčeného Rossiho), ktorému sa nedarí odraziť od dna priebežnej tabuľky. Parma zdolala Udinese 2:1 vďaka dvom presným zásahom Hernána Crespa, ktorý dosiahol métu 150 gólov v Serii A. Bývalý argentínsky reprezentant skóroval prvý raz v 24. minúte z pokutového kopu a v 55. minúte potom strelil rozhodujúci gól na 2:1. Jediný gól hostí zaznamenal Antonio di Natale v 35. minúte z priameho kopu a deviatym presným zásahom v sezóne sa dotiahol na najlepších kanonierov Serie A Samuela Eto´oa a Edinsona Cavaniho. Adrian Mutu dal svoj prvý gól v drese Fiorentiny po návrate po dopingovom dištanci na 9 mesiacov, jeho tím vyhral nad Cagliari 1:0. Kouč hostí Roberto Donadoni zaznamenal prvú prehru od okamihu, keď prevzal tento sardínsky klub. Juventus Turín vyhral v Catanii 3:1 a upevnil si tretiu priečku v tabuľke Serie A. Dva góly hostí strelil Quagliarella.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 15. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A 2010/2011:

Catania - Juventus Turín 1:3 (1:2)
Góly: 37. Morimoto - 35. Pepe, 44. a 58. Quagliarella

Sampdoria - Bari 3:0 (1:0)
Góly: 17. Pazzini (z 11 m), 56. a 61. Guberti, ČK: 32. Rossi (Bari)

Španielsko

V nedeľňajšom stretnutí 14. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže si Getafe poradilo s Mallorcou 3:0. V dueli posledných dvoch mužstiev tabuľky si Real Zaragoza odniesol z Almeríe jeden bod za remízu 1:1. Espanyol nesklamal domácich fanúšikov a presným zásahom Garcíu v 70. minúte zvíťazil na Gijonom. Gólovo najbohatší zápas videli diváci v Málage, kde domáci rozdrvili Santander 4:1. Villarreal zvíťazil doma tesne 1:0 nad FC Sevilla gólom Nilmara a dostal sa na tretiu priečku tabuľky za veľkokluby FC Barcelona a Real Madrid.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 14. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División 2010/2011:

San Sebastian - Bilbao 2:0 (1:0)
Góly: 26. Prieto (11 m), San José (vlastný)

Getafe - Mallorca 3:0 (2:0)
Góly: 20. a 28. Rios, 79. Parejo

Almería - Zaragoza 1:1 (0:0)
Góly: 77. Piati - 67. Gabi (z 11 m)

Espanyol Barcelona - Gijon 1:0 (0:0)
Gól: 70. Garcia, ČK: 52. Baena (Espanyol)

Málaga - Santander 4:1 (2:1)
Góly: 28. Eliseu, 43. Recio, 52. a 54. Rondon - 45. Rosenberg

Villareal - FC Sevilla 1:0 (1:0)
Gól: 30. Nilmar

Francúzsko

V nedeľňajšom stretnutí 16. kola najvyššej francúzskej futbalovej súťaže, ktoré pre sneh preložili zo soboty, si hráči klubu Lille poradili s Lorientom 6:3. Domáci sa môžu za jeden gól poďakovať aj Maximovi Bacovi, ktorý trafil do vlastnej bránky. Senegalský útočník Mousse Sow z Lille sa pred domácimi fanúšikmi zaskvel hetrikom, úspešný bol v 11., 48. a 82. minúte. O víťazstve Nice nad Marseille rozhodol až v nadstavenom čase jediným gólom zápasu Emerse Fae. Paríž Saint Germain porazil papierovo slabší Brest 3:1 a posunul sa na druhé miesto v pribežnej tabuľke.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 16. kola najvyššej francúzskej futbalovej súťaže Ligue 1 2010/2011:

St. Étienne - Bordeaux 2:2 (0:1)
Góly: 67. Ebondo, 69. Bocanegra - 30. Ben Khalfallah, 89. Fernando

Lille - Lorient 6:3 (2:1)
Góly: 11., 48. a 82. Sow, 17. Baca (vlastný), 58. Gervinho, 88. Frau - 6. a 45. Gameiro, 57. Kitambala, ČK: 84. Audard (Lorient)

Nice - Marseille 1:0
Góly: 90.+ Fae

Paríž Saint Germain - Brest 3:1 (1:0)
Góly: 5: Nene, 59. Bodmer, 77. Giuly - 54. Roux