26. júna 2009

Federer postúpil pomerne hladko do wimbledonského osemfinále

Švajčiarsky tenista Roger Federer vykonal tretí z potrebných siedmich krokov na ceste za historickým grandslamovým rekordom v podobe 15. triumfu. V piatkovom zápase 3. kola dvojhry 123. majstrovstiev Anglicka ...

LONDÝN 26. júna (WEBNOVINY) - Švajčiarsky tenista Roger Federer vykonal tretí z potrebných siedmich krokov na ceste za historickým grandslamovým rekordom v podobe 15. triumfu. V piatkovom zápase 3. kola dvojhry 123. majstrovstiev Anglicka vo Wimbledone (22. júna - 5. júla, celková dotácia 12 550 000 libier, tráva) zvíťazil nad Nemcom Philippom Kohlschreiberom za 151 minút 6:3, 6:2, 6:7 (5), 6:1, hoci v tretej časti premrhal náskok brejku i vyrovnanie v tajbrejku z 1:4 na 5:5. Proti momentálne 32. hráčovi svetového rebríčka ATP stratil set až vo štvrtom vzájomnom stretnutí.

Federer premenil 7 z až 22 brejkbalov a nastrieľal 15 es. Súper zahral o 3 víťazné údery viac (51:48) a urobil o jednu nevynútenú chybu menej (20:21). Kohlschreiber nasadený v All England Lawn Tennis and Croquet Clube ako 27. pritom pred necelým mesiacom na parížskej antuke v rovnakej fáze Roland Garros šokujúco zastavil Srba Novaka Djokoviča.
Šampión z britskej metropoly zo sezón 2003 - 2007 Federer je pri neúčasti svojho vlaňajšieho finálového premožiteľa, Španiela Rafaela Nadala, pre problémy s kolenami renkingovo najvyššie postaveným účastníkom a hlavným favoritom. Medzi najlepšími 32 si zmeria sily s trinástkou "pavúka", Švédom Robinom Söderlingom, v repríze nedávneho obsadením z polovice veľmi nečakaného finále pri Seine. Dvadsaťsedemročný bazilejský rodák Federer pri kompletizovaní svojho tzv. kariérneho Grand Slamu vtedy triumfoval 6:1, 7:6 (1), 6:4 a upravil skóre zo vzájomných súbojov na okrúhlych 10:0. Vlani v 2. kole Wimbledonu zdolal "severana" 6:3, 6:4, 7:6 (3).

Dvojhra mužov - 3. kolo:
Roger Federer (2-Švajč.) - Philipp Kohlschreiber (27-Nem.) 6:3, 6:2, 6:7 (5), 6:1 za 151 minút.