Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Pohoda festival

14. apríla 2010

Festival Pohoda: V Trenčíne sa predstavia aj Scissor Sisters a LeftfieldFestival Pohoda, ktorý sa bude konať 8. až 10. júla na trenčianskom letisku, prinesie aj slovenskú Paru.Zdieľať
scissor sistersNa multikultúrnom festivale Pohoda začiatkom júla vystúpi americká skupina Scissor Sisters i britskí Leftfield. Ďalším potvrdeným interpretom je domáca skupina Para, ktorá nedávno vydala piaty štúdiový album Povstanie. Na oficiálnej webovej stránke festivalu o tom informoval organizačný tím. Newyorská formácia Scissor Sisters, ktorá vo svojej hudbe spája glam rock, disco, retro i paródiu, pridáva podľa webovej stránky www.pohodafestival.sk, ešte niečo navyše - nadhľad a chýr skvelej pódiovej šou. Pätica 28. júna vydáva dlho očakávaný tretí album s názvom Night Work, ktorý hneď za čerstva predstaví aj fanúšikom a fanúšičkám na tohtoročnej Pohode.

Značka Leftfield sa vracia na koncertné pódia po desiatich rokoch a Pohoda bude jedným z festivalov, na ktorých toto leto vystúpi. Neil Barnes potvrdil, kto ho bude sprevádzať pred legendárnym soundsystémom - vystupovať budú pôvodní vokalisti Djum Djum, Earl 16 a Cheshire Cat, ktorí zohrali kľúčovú rolu na klasických albumoch Leftism (1995) a Rhythm & Stealth (1999). O ďalší vokál sa postará Jess Mills a živú zostavu doplnia keybordista Adam Wren a bubeník Sebastian Beresford.
 

Letné podujatie Pohoda sa aj v roku 2010 uskutoční na trenčianskom letisku. Namiesto tradičného tretieho júlového predĺženého víkendu sa však bude konať o čosi skôr - 8. až 10. júla. Kapacita 14. ročníka festivalu bola stanovená na 30-tisíc ľudí.

Scissor SistersLeftfield
Zoznam potvrdených účinkujúcich na 14. ročníku letného festivalu Pohoda:
Abraham Inc., All Star Refjúdží Band, Autechre, Balkan Xpress Soundsistema, Bang Bang Eche, Collegium Musicum, Digitalism DJ, DJ Zinc, Dacha Bracha, Dan Le Sac vs Scroobius Pip, Does It Offend You, Yeah?, DOT504, Friendly Fires, Chiki liki tu-a, Chór vážskych muzikantov, Ian Brown, Ink Midget & Pjoni, Jana Kirschner, Jape, Johan Sara jr., José Gonzáles, Juliette Lewis, Kazety, Klaxons, La Minor, Leftfield, Max Romeo, Metronomy, Micachu & The Shapes, Midi Lidi, Miss Platnum, Múm, New Young Pony Club, Orchestra Baobab, Out to Lunch, Para, Polar Bear, trioVD, Scissor Sisters, Sexy Sushi, Sharon Jones a The Dap-Kings, Shazalakazoo, Ska-pra šupina, Skream a MC Sgt. Pokes, Sparrow and The Workshop, Sporto, The Golden Filter, The Shoes, The Stranglers, These New Puritans, Vandali, The Vienna Vegetable Orchestra, Vivian Girls, The XX.

(SITA)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Symfonické koncerty Slovenskej filharmónie
<< predchádzajúci článok
Samice sumcov lákajú vykŕmené samce