Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

23. marca 2019

Festival v Lučenci vyvrcholí koncertmi skupín Noisecut a TalkshowIlustračná snímkaZdieľať
Ilustračná snímka Foto: TASR/Michal Svítok
 
Lučenec 23. marca (TASR) - Vystúpením bratislavského divadla Skrat a večerným koncertom skupín Noisecut a Talkshow vyvrcholí v sobotu v Lučenci 3. ročník multižánrového Festivalu Svet v meste.


Festival je pokračovaním filmového festivalu Jeden svet Lučenec. Organizátori sa rozhodli posunúť festival z filmového na multižánrový, a to si žiadalo vytvorenie občianskeho združenia rovnomenného názvu Svet v meste. Tretí ročník sa zameral na tri hlavné témy, ako sú Prečo mladých inšpiruje extrémizmus, Ako ustáť globálny konzum a Rómska debata.

„Potešilo nás, že pre tento ročník sme vytvorili spoluprácu so Strednou odbornou školou hotelových služieb a dopravy v Lučenci, ktorá sa spolupodieľa na celkovej organizácii podujatia. Celkovo to odráža hlavnú myšlienku komunitného organizovania a spoločenského angažovania, na ktorých základoch festival vznikol,“ uviedol pre TASR organizátor festivalu Ján Laco.

Festival sa koná v Divadle B. S. Timravy a koncert bude v Tančiarni Franz. Sprievodnými akciami je trh lokálnych remeselníkov a farmárov a uskutočnil sa tiež workshop Novohradského osvetového centra.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na skládke odpadov v Michalovciach prežil bocian celú zimu
<< predchádzajúci článok
Meteorológovia privítali verejnosť na DOD, počasie spolupracovalo

Festival v Lučenci vyvrcholí koncertmi skupín Noisecut a Talkshow - diskusné fórum čitateľov