Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

05. septembra 2022

Festival Zejdeme sa na hambálku 2022 privíta profesionálov i ochotníkovNa festivale sa okrem Divadla na hambálku predstavia Teatro Tatro, Ateliér Maroša Kramára, Divadlo Bolka Polívky / MALÉhRY či Záhorácke divadlo.Zdieľať
Festival Zejdeme sa na hambálku 2022 privíta profesionálov i ochotníkov

Na nádvorí malackého kaštieľa sa od 17. do 23. septembra uskutoční 14. ročník divadelného festivalu Zejdeme sa na hambálku. Stretnú sa na ňom ochotnícke i profesionálne súbory. Festival organizujú Divadlo na hambálku a Mestské centrum kultúry (MCK) Malacky.Na festivale sa okrem Divadla na hambálku predstavia Teatro Tatro, Ateliér Maroša Kramára, Divadlo Bolka Polívky / MALÉhRY či Záhorácke divadlo. Vystúpia tiež skupina Fortuan a Filip Teller s jeho hudobnou stand up comedy show. Hudobno-bábkové divadlo Féder Teáter uvedie predstavenie pre batoľatá Lili – Batolárium.

Súčasťou programu budú tiež "hambálkovská ftipná kaša", tvorivé dielne, vystúpia choduliari či žongléri. "Doobedňajší program je už tradične venovaný organizovaným predstaveniam pre materské, základné a stredné školy," doplnila Bertová. V rámci sprievodného podujatia možno navštíviť v Galérii MCK výstavu Divadelného ústavu Bratislava - Mária Kráľovičová.

Vstupenky na jednotlivé predstavenia sa dajú zakúpiť v pokladni kina vždy hodinu pred predstavením alebo elektronicky cez stránku www.mckmalacky.sk. Podujatie z verejných zdrojov podporili Bratislavský samosprávny kraj, Nadácia EPH a mesto Malacky.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na ostrov ich prišlo 8. Koľkí napokon prežijú? Triler Napospas
<< predchádzajúci článok
Štátna opera pripravila v novej sezóne štyri premiéry