Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

05. mája 2006

Fiat možno odkúpi akcie Ferrari, ktoré vlastní MediobancaTalianska automobilka Fiat by mohla kúpiť 11,7- percentný podiel v automobilke Ferrari, ktorý chce predať banka Mediobanca. "Áno je možné, že v správnom čase Fiat odkúpi časť akcií, ktoré ...Zdieľať

PARMA 5. mája (WN/SITA, Reuters) - Talianska automobilka Fiat by mohla kúpiť 11,7- percentný podiel v automobilke Ferrari, ktorý chce predať banka Mediobanca. "Áno je možné, že v správnom čase Fiat odkúpi časť akcií, ktoré vlastní Mediobanca," potvrdil prezident Ferrari Cordero di Montezemolo možný záujem Fiatu kúpiť akcie výrobcu luxusných športových vozidiel.

Mediobanca, ktorá sa snaží zbaviť svojho podielu vo Ferrari, uviedla, že o ne prejavilo záujem viacero súkromných investorov. Generálny riaditeľ Fiatu Sergio Marchionne vyjadril v stredu na výročnom valnom zhromaždení presvedčenie, že automobilke a banke Mediobanca sa podarí nájsť riešenie do konca druhého štvrťroku. Fiat vlastní v súčasnosti 56 % akcií Ferrari.

Príjmy talianskej priemyselnej skupiny Fiat dosiahli v prvom štvrťroku tohto roka 12,6 mld. eur, čo znamená rast o 16,7 %. Takisto automobilovej divízii Fiatu sa podarilo zvýšiť príjmy o 23,7 % na 5,7 mld. eur.

Kľúčová automobilová divízia dokázala druhýkrát za sebou zlepšiť aj obchodné výsledky. Prevádzkový zisk prekonal očakávania analytikov, keď vďaka úspešnému predaju nových modelov dosiahol v prvom štvrťroku 57 mil. eur. Celá skupina Fiat, ktorá prechádza zásadnou reštrukturalizáciou, oznámila rast prevádzkového zisku o 276 % na 323 mil. eur a takisto prekonala očakávania.

(1 EUR = 37,314 SKK)

FOTO:SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najväčší záujem na Envirofilme pútal tradične Barabáš
<< predchádzajúci článok
Polícia rozložila skupinu vykrádačov hniezd dravých vtákov