Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. júla 2023

Fico minie desiatky tisíc eur zo štátneho rozpočtu na vlastnú reklamu, tvrdí Heger a žiada zrušiť mimoriadnu schôdzuBývalý predseda vlády a líder Demokratov Eduard Heger vyzval predsedu strany Smer - sociálna ...Zdieľať
heger fico 676x451 20.7.2023 (SITA.sk) - Bývalý predseda vlády a líder Demokratov Eduard Heger vyzval predsedu strany Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) Roberta Fica, aby stiahol svoj návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady SR. Podľa Hegerových slov je zbytočná.


Pán Fico, dohoda medzi samosprávami a vládou je na stole. Nezaťažujte ľudí svojou kampaňou a zrušte schôdzu. Sú to desiatky tisíc eur, ktoré chcete minúť zo štátneho rozpočtu len kvôli vlastnej reklame. Je to zbytočná schôdza a vaše ,dôrazné žiadanie´ žiadny problém nevyrieši," uviedol Heger v tlačovej správe.

Ďalej tvrdí, že peniaze pre samosprávy v štátnom rozpočte sú, pretože jeho vláda pre ne vyčlenila 200 miliónov eur. Zároveň verí, že úradnícka vláda samosprávam vyplatí zvyšných 108 miliónov eur.


Strana Smer-SD podala návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady SR, ktorá sa uskutoční v piatok 21. júla. Pod návrh sa okrem poslancov Smeru-SD podpísali aj nezaradení poslanci okolo Tomáša Tarabu (Život-NS). Strana sa prostredníctvom schôdze pokúsi požiadať úradnícku vládu, aby uvoľnila kompenzáciu 108 miliónov eur pre obce, mestá a samosprávy. Ak sa im finančne nepomôže, situácia sa podľa Fica dramaticky zhorší. V štátnom rozpočte na rok 2023 je schválená rezerva vo výške 860 miliónov eur práve na kompenzácie vysokých cien energií. "Bola dohoda, že z týchto peňazí pôjde 200 miliónov práve pre mestá, obce a vyššie územné celky, ale k tomu nedošlo,“ tvrdí Fico.
Zdroj: SITA.sk - Fico minie desiatky tisíc eur zo štátneho rozpočtu na vlastnú reklamu, tvrdí Heger a žiada zrušiť mimoriadnu schôdzu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Senci sa prevrátil kamión s ošípanými, vystrašené zvieratá behajú po okolí (foto)
<< predchádzajúci článok
Dosadenie trestne stíhaného funkcionára na vedúcu pozíciu v policajnej inšpekcii vzbudzuje vážne obavy, tvrdí KDH