Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

27. marca 2011

Fico nechápe, prečo vláda predáva zdravé teplárnePoužitie výnosu z plánovaného predaja šiestich teplárenských spoločností v zdravotníctve "to je asi ako mucha pre psa." V diskusnej relácie televízie ...Zdieľať
robert fico Robert FicoFoto: SITA/Jozef JakubčoBRATISLAVA 27. marca (WEBNOVINY) - Použitie výnosu z plánovaného predaja šiestich teplárenských spoločností v zdravotníctve "to je asi ako mucha pre psa." V diskusnej relácie televízie Markíza to vyhlásil predseda Smeru-SD Robert Fico. Odhadovaný výnos z predaja je 160 až 200-miliónov eur. Premiérka Iveta Radičová spáchala podľa Fica volebný podvod, lebo pred parlamentnými voľbami tvrdila, že privatizovať nebude.


Fico nechápe, prečo chce súčasná vláda predávať podľa neho zdravé podniky. Práve ich stav považuje za dôvod, pre ktorý je o ne zo zahraničia obrovský záujem. Ak by neboli v kondícii, záujem by podľa neho nebol. Predseda Smeru je presvedčený, že privatizácia teplární povedie k zvyšovaniu cien.

"Teplárne nie sú strategickými podnikmi," zdôraznil Hrušovský. Ako pripomenul, šesť teplárenských spoločností dodáva teplo pre 800-tisíc ľudí. "KDH nepovažuje privatizáciu ako cieľ, ale prostriedok na riešenie zlej situácie," vyhlásil. Podotkol, že kresťanskí demokrati súhlasili s predajom len za podmienky, že výnos bude použitý na riešenie situácie v zdravotníctve. Na rozdiel od Fica je presvedčený, že cena tepla hore po privatizácii nepôjde.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vodič v Bratislave zrazil 12-ročného cyklistu a ušiel
<< predchádzajúci článok
CHÁVEZ: USA sa v Sýrii snažia o to isté ako v Líbyi