Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. augusta 2006

Fico nemá obavy, že ho zahraničie odmietnePremiér Robert Fico sa neobáva, že by protimaďarské výroky lídra koaličnej SNS Jána Slotu mohli spôsobiť zahraničnopolitickú izoláciu jeho vlády. Reakcie zahraničia na zloženie vlády ...Zdieľať

BRATISLAVA 7. augusta (WEBNOVINY) - Premiér Robert Fico sa neobáva, že by protimaďarské výroky lídra koaličnej SNS Jána Slotu mohli spôsobiť zahraničnopolitickú izoláciu jeho vlády. Reakcie zahraničia na zloženie vlády považuje za štandardné. "Absolútne nepociťujeme, že by dochádzalo pokiaľ ide o zahraničné vzťahy k nejakému utlmeniu," povedal v diskusnej relácii televízie TA3 V politike. Dodal, že ako premiér nebude komentovať vyjadrenia jednotlivých politikov, ak nezakladajú trestný čin alebo vážne nepoškodzujú krajinu. Slotove vyjadrenia nepredstavujú podľa Fica pre koalíciu problém. Za nezmysel označil aj úvahy, že postoj predsedu ĽS-HZDS Vladimíra Mečiara, ktorý nehlasoval za programové vyhlásenie vlády, signalizuje napäté vzťahy vo vnútri koalície. "Koalícia je stabilná," zdôraznil.

Ohlasovaná nižšia sadzba DPH by podľa premiérových predstáv mohla byť na úrovni 5 percent. Zopakoval, že od januára 2007 do nej budú patriť lieky a zdravotné pomôcky. Okruh tovarov a služieb, ktoré bude nižšia DPH zahŕňať, by sa mal postupne rozširovať. Ohlásil tiež, že vláda ešte v tomto roku prijme "vážne opatrenie", ktorým chce limitovať spotrebu štátnej správy.

Podpredseda SDKÚ-DS Ivan Mikloš je presvedčený o nereálnosti sľubov v programovom vyhlásení vlády. Výpadok verejných príjmov podľa neho výrazne presiahne 50 miliárd korún a rastúci deficit neumožní vláde splniť záväzok prijať euro v roku 2009. Problém vidí aj v roztrieštení vládnych priorít. "Keď je prioritou všetko, nie je prioritou nič," myslí si Mikloš, podľa ktorého najviac utrpí rozvoj vzdelanostnej ekonomiky a rozvoj infraštruktúry.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Paroubek chce obmeniť vládu a požiadať o dôveru parlament
<< predchádzajúci článok
Počet obetí tropickej búrky Prapiroon v Číne narástol na 77