Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. augusta 2006

GP sa bude zaoberať odpočúvaním straníckych centrálGenerálna prokuratúra sa bude zaoberať podnetom poslanca NR SR a predsedu koaličnej Ľudovej strany - Hnutia za demokratické Slovensko Vladimíra Mečiara, ktorý žiada vyšetriť odpočúvanie ...Zdieľať

BRATISLAVA 7. augusta (WEBNOVINY) - Generálna prokuratúra sa bude zaoberať podnetom poslanca NR SR a predsedu koaličnej Ľudovej strany - Hnutia za demokratické Slovensko Vladimíra Mečiara, ktorý žiada vyšetriť odpočúvanie straníckych centrál Slovenskou informačnou službou. Agentúre SITA to potvrdila hovorkyňa generálneho prokurátora Svetlana Husárová. Ako povedala, podnet od Mečiara prišiel na GP dnes.

Mečiar generálneho prokurátora v podnete informoval, že súčasný riaditeľ SIS Jozef Magala mal povedať 3. augusta na kontrolnom parlamentnom výbore, že zastavil odpočúvanie straníckych centrál tajnou službou. V prípade, že sa táto informácia potvrdí, žiada Mečiar trestnú činnosť SIS vyšetriť, v prípade, že nie, žiada prokuratúru, aby konala voči Magalovi za šírenie poplašnej správy.

"Neviem o tom, že by boli odpočúvané centrály politických strán," povedal v reakcii pre agentúru SITA bývalý riaditeľ tajnej služby Ladislav Pittner. Dodal, že sudcovia by na takýto krok tajnej službe určite nedali súhlas. Pittner tiež vyhlásil, že za jeho éry by tajná služba bez vedomia riaditeľa politické strany nelegálne neodpočúvala.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Topvar novým oficiálnym partnerom slovenskej reprezentácie
<< predchádzajúci článok
J.R.Steindorfer - doprava a obchod s poklesom tržieb o 8 %

GP sa bude zaoberať odpočúvaním straníckych centrál - diskusné fórum čitateľov