Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. mája 2018

Fico: Správa finančnej správy prezidenta morálne diskvalifikujePredseda Smeru-SD Robert Fico sa nečuduje rozhodnutiu prezidenta SR Andreja Kisku nekandidovať v budúcoročných prezidentských voľbách.Zdieľať
Na archívnej snímke Robert Fico. Foto: TASR Andrej Galica
 
Bratislava 15. mája  - Predseda Smeru-SD Robert Fico sa nečuduje rozhodnutiu prezidenta SR Andreja Kisku nekandidovať v budúcoročných prezidentských voľbách. Expremiér poukazuje na správu finančnej správy, o ktorej rokovali poslanci z parlamentného výboru pre nezlučiteľnosť funkcií v utajenom režime.


"Podľa poslancov Výboru NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií ho (Kisku) totiž správa Finančnej správy SR týkajúca sa daňových operácií jeho firmy KTAG absolútne morálne diskvalifikuje," uviedol v reakcii na Kiskovo rozhodnutie Fico, ktorý vyzýval prezidenta, aby dal súhlas na zverejnenie správy.

"Tým, že prezident odmieta dať súhlas na zverejnenie tejto správy, len potvrdzuje, že niečo nekalé skrýva," poznamenal s tým, že médiá v minulosti priniesli informácie o nezákonnom financovaní Kiskovej prezidentskej kampane aj daňových podvodoch jeho firmy KTAG.
 

Poslanci Smeru-SD po rokovaní výboru uviedli, že prezident Kiska niekoľkonásobne prekročil náklady na prezidentskú kampaň. Odvolávali sa na informácie z materiálov finančnej správy. Opozícia tvrdenie Smeru-SD spochybňuje. Podľa nej z dokumentov niekoľkonásobné prekročenie limitu nevyplýva. Pripomína, že výbor nemá riešiť finančné limity na kampaň, ale dodržiavanie ústavného zákona o konflikte záujmov.

Kiska v utorok oznámil, že v budúcoročných prezidentských voľbách nebude kandidovať. Svoje rozhodnutie opiera o viaceré okolnosti. Ako vyplýva z jeho vyjadrení, z politiky sa úplne stiahnuť neplánuje. Politický zápas, ktorý začal svojím vstupom do politiky, nepovažuje za skončený. Chce premýšľať, ako najlepšie využiť autoritu a dôveru veľkej časti verejnosti. Chce prispieť k začiatku novej politickej éry na Slovensku. Prezidentské voľby budú na jar 2019.

 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
NRSR: Podmienky vývozu umeleckých predmetov budú presnejšie stanovené
<< predchádzajúci článok
NRSR: Písomné diela majú byť dostupnejšie pre ľudí s poruchami čítania

Fico: Správa finančnej správy prezidenta morálne diskvalifikuje - diskusné fórum čitateľov