Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. apríla 2019

Filharmónie vyjadria solidaritu v súvislosti s požiarom Notre-DameNa snímke Katedrála Notre-Dame počas požiaru 15. apríla 2019 v Paríži.Zdieľať
Na snímke Katedrála Notre-Dame počas požiaru 15. apríla 2019 v Paríži. Foto: TASR/AP
Bratislava 17. apríla (TASR) - Slovenská filharmónia aj Štátna filharmónia Košice sa pripájajú k celosvetovým aktivitám solidarity v súvislosti s katastrofou, ktorá postihla parížsku katedrálu Notre-Dame. Ako prejav podpory venujú požiarom zdevastovanej katedrále svoje sviatočné veľkonočné koncerty.
Slovenská filharmónia pod taktovkou Rastislava Štúra spolu so Slovenským filharmonickým zborom uvedie v stredu o 19.00 h v bratislavskej Redute koncert s recitáciou pod názvom Juraj Kukura číta Bibliu. „Okrem hudobných sakrálnych diel majstrov, ako Johann Sebastian Bach, Joseph Haydn, Franz Liszt či Johannes Brahms zaznejú aj biblické texty v podaní herca Juraja Kukuru,“ informuje Ministerstvo kultúry SR.

Štátna filharmónia Košice pod taktovkou dirigenta Mareka Šedivého uvedie vo štvrtok (18. 4.) o 19.00 h v košickom dome umenia, Veľkonočný koncert, v rámci ktorého ako sólistky vystúpia sopranistky Mariana Gelenekyová a Catherine St-Arnaud v sprievode zmiešaného zboru Cantemus z Maďarska. "Na koncerte zaznie aj premiéra diela slovenského hudobného skladateľa Víťazoslava Kubičku – symfonickej básne pre soprán a orchester, nazvanej Hospodin je môj pastier," uvádza rezort kultúry na svojom webe.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
ANALÝZA: Pokles DPH na potraviny spôsobí schodok rozpočtu 400 mil. eur
<< predchádzajúci článok
Ekonomika eurozóny sa v druhej polovici roka stabilizuje

Filharmónie vyjadria solidaritu v súvislosti s požiarom Notre-Dame - diskusné fórum čitateľov