13. augusta 2010

Filová na ME 200 m v. sp. na 16. mieste

Slovenská reprezentantka Katarína Filová obsadila 16. miesto v pretekoch na 200 m voľný spôsob na 30. majstrovstvách Európy v plávaní v dlhom bazéne v Budapešti. ...

katarina filova Foto: SITA/Peter Kapusta

BUDAPEŠŤ 13. augusta (WEBNOVINY) - Slovenská reprezentantka Katarína Filová obsadila 16. miesto v pretekoch na 200 m voľný spôsob na 30. majstrovstvách Európy v plávaní v dlhom bazéne v Budapešti. Filová sa po predpoludňajšom postupe z rozplavieb (2:00,93) už nezlepšila a v súčte oboch semifinále dosiahla v piatok podvečer v areáli Alfréda Hajósa a Tamása Széchyho na Margitinom ostrove najslabší výkon 2:01,91 min.

Dvadsaťjedenročná členka klubu J&T Sport Team Bratislava zjavne "prepálila" úvod, keď po prvej päťdesiatke viedla, po polovici pretekov bola stále na výbornom treťom mieste, ale v závere "vytuhla" a prepadla sa až na 8. priečku. Filová prišla do Budapešti s osobným rekordom 2:00,11 min a veľmi si želala dostať sa pod dve minúty. Slovenský rekord Martiny Moravcovej má hodnotu 1:58,32 min.

Najlepším časom postúpila do finále Talianka Federica Pellegriniová, ktorej semifinálový výkon 1:56,53 je zároveň novým rekordom majstrovstiev Európy.