Finále extraligy Poprad - Žilina

Góly: 10. Škovira, 23. J. Kopecký (Piatak), 40. Javín ...

Hokej - T-com Extraliga - finále - 5. zápas (hrá sa na štyri víťazstvá):

HK Tatravagónka ŠKP Poprad - MsHK Žilina 5:1 (1:0, 2:0, 2:1) - stav série: 3:2
Góly: 10. Škovira, 23. J. Kopecký (Piatak), 40. Javín (Michal Segľa, Škovira), 48. Pavličko (Škovira), 60. Zavacký (Marcel Haščák) - 60. V. Král (Špilár, Hreus)
Vylúčení: 8:10 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Baluška, Jonák - Halecký, Valach, 5500 divákov (vypredané)

Poprad: Kožuch - Michal Segľa, Javín, Kumstát, Fabian, Bambúch, Vorobel, od 51. min nastúpil M. Turan - Škovira, Kroták (49. Jasovský), Pavličko - Juraj Faith, Halaj, Kubenko - J. Kopecký, Piatak, Tomášek, od 51. min nastúpili Zavacký, Martin Segľa, Marcel Haščák
Žilina: Lipovský - I. Droppa, Nádašdi, Kusovský, Ficenc, Škorvánek, Dlouhý - Krajčí, S. Gron, Kontšek - Opatovský, Jabrocký, Verčík - Špilár, Hreus, V. Král - Oravec, R. Rehák, Kokavec

Obaja súperi začali veľmi opatrne, snažili sa neurobiť vážnejšiu chybu a sústredili sa najmä na pozornú defenzívu. Prvú vážnejšiu šancu si vypracoval v 2. min domáci Halaj, ktorý našiel Faitha, ten však strieľal len do Lipovského. Žilinčania prvýkrát chybovali v 10. min a boli za to okamžite potrestaní. Škovira zachytil nepresnú rozohrávku Opatovského a bombou spoza kruhov prekonal Lipovského - 1:0. Krátko nato mal vyrovnanie na hokejke Gron, ale Kožuch bol pozorný a v následnej presilovke si na ňom vylámali zuby aj Dlouhý, Hreus a po druhý raz Gron. V 18. min sa dostali do prečíslenia Faith s Halajom, tomu však pred Lipovským skĺzol puk z hokejky. V závere úvodného dejstva sa oslabení domáci ubránili silnému tlaku Žilinčanov. V druhej tretine predviedli obidva tímy rýchly a dramatický hokej okorenený peknými akciami a šancami. Najskôr zahodil stopercentnú šancu Popradčan Halaj, keď nikým neatakovaný zblízka netrafil bránku. O minútu nato sa však domáci mohli radovať druhýkrát, keď si cestu do siete našla strela Kopeckého - 2:0. Vzápätí sa opäť vyznamenal brankár Kožuch, ktorý vyriešil niekoľko nebezpečných situácií počas krátkeho žilinského tlaku. V 28. min predviedol pekné sólo s nepresnou koncovkou Škovira a tvrdými strelami sa prezentovali Michal Segľa s Kopeckým. Na druhej strane sa v obrovskej šanci ocitol skúsený Ivan Droppa, ale zblízka netrafil poloprázdnu bránku. Vynikajúco hrajúci Faith priravil Halajovi v 36. min ďalšiu šancu, ale ten zblízka trafil len bočnú sieť. Domáci mali v týchto fázach veľkú prevahu a Žilinčania sa väčšinu času len bránili. Tlak Popradu priniesol efekt 37 sekúnd pred koncom druhej tretiny, keď Javín bombou od modrej zvýšil už na 3:0. Hostia nedokázali nájsť účinnú protizbraň na popradskú ofenzívu, a tak sa v tretej tretine začali zbytočne o niečo viac sústrediť na osobné súboje s domácimi hráčmi. V 43. min nato doplatil Arne Kroták, ktorý bol "obeťou" nešetrného zákroku Opatovského. Počet vylúčených na strane hostí stále stúpal, čo bolo však vodou na mlyn domácim. V 46. min mohol Poprad definitívne upokojiť Tomášek, ale Lipovský bol proti. Nedisciplinovanosť Žilinčanov však potrestal v 48. min počas presilovky o dvoch hráčov Pavličko, ktorý dorazil do siete vlastnú strelu - 4:0. Po tomto góle tréner Svozil stiahol z hry kapitána domácich Arneho Krotáka a poslal do hry aj štvrtý útok a siedmeho obrancu Turana. Stretnutie sa už len dohrávalo, v jeho závere predviedol niekoľko vynikajúcich zákrokov popradský gólman Kožuch, no napokon aj on kapituloval. V 60. min strelil po peknej kombinácii čestný úspech hostí Král. Posledné slovo však mal takmer zároveň s klaksónom Zavacký. Poprad po jednoznačnom priebehu zvíťazil vo veľmi dôležitom piatom zápase a od historického titulu delí "kamzíkov" už len jediné víťazstvo. Šiesty finálový duel je na programe v utorok 18. apríla na žilinskom ľade.