16. decembra 2019

Florbalisti Trenčína zvíťazili nad Lidom, upevnili si post lídra

Ilustračná snímka.

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Henrich Mišovič
Bratislava 16. decembra (TASR) - Florbalisti 1. FBC Trenčín zvíťazili v šlágri 12. kola extraligy mužov na palubovke ŠK Lido Prírodovedec jednoznačne 13:3 a upevnili si postavenia na čele tabuľky. Lido kleslo na štvrté miesto, keď sa pred neho dostali Tsunami Záhorská Bystrica i FK Florko Košice.

Duel medzi Lidom a 1. FBC bol záležitosťou jedného tímu. Dosiaľ stopercentní Trenčania deklasovali domáci tím, ktorý prišiel o sériu víťazstiev. Tá trvala osem zápasov. Už po prvej tretine si líder tabuľky vybudoval náskok 6:0. "Čakal som, že to bude vyrovnanejšie. K zápasu sme pristúpili zodpovedne, chlapci hrali naplno, robili to čo mali a súperovi sme nedovolili, aby sa dostal do zápasu. Každé víťazstvo je dobré, najmä takýmto vysokým rozdielom. Stále je však iba základná časť, dôležité stretnutie prídu až potom. Je super, že vedieme tabuľku takýmto rozdielom, ale na druhej strane, už by sme potrebovali aj prehrať. Nie je to úplne dobré, keď pred play off nepoznáme, aké je to prehrávať. Mohlo by nám to ublížiť a musíme byť pripravení aj na prehru. Mám pocit, že už niektorí hráči k tomu pristupujú laxnejšie a niekedy to v určitých fázach zápasu nie je ideálne," zhodnotil duel tréner víťazného tímu Jan Holovka.

Kouč ŠK Lido Roland Bluska sa k zápasu napriek vysokej prehre postavil konštruktívne. "Vedeli sme, že kvalita súpera je vysoká. Vstup do zápasu sme nezvládli. Z môjho pohľadu však bolo v zápase aj veľa dobrých vecí, na ktorých pracujeme a vidím, že fungujú. Myslím si, že 1. FBC Trenčín je momentálne najkomplexnejšie mužstvo, aké v extralige máme. Výsledok nás až tak nemusí trápiť, pretože stále je to iba základná časť," uviedol najlepší slovenský tréner podľa ankety SZFB Florbalista roka.

V ďalšom dueli Fat Pipe Snipers Bratislava zdolali úradujúceho majstra AS Trenčín 4:2. Napriek tomu odchádzali z duelu smutní. Stretnutie totiž poznačila nepríjemná situácia, pre ktorú bol zápas na približne 40 minút prerušený. Keď domáci florbalisti po prvej tretine odišli do šatne, čakalo ich nemilé prekvapenie. Niekto totiž šatňu vykradol a viacerým hráčom a trénerovi zmizli osobné veci a oblečenie v hodnote niekoľko tisíc eur. Prípadom sa už zaoberá polícia, informoval webový portál Slovenského zväzu florbalu.

Na druhé miesto poskočili hráči Tsunami Záhorská Bystrica, ktorí v Tvrdošíne zvíťazili nad Nižnou 9:6. Vo východniarskom derby medzi domácim Mikulášom Prešov a ATU Košice sa tešili hostia, ktorí vyhrali 8:4. Rozhodla o tom prostredná tretina, v ktorom hráči ATU strelili päť gólov a inkasovali iba raz. "Hneď od začiatku zápasu sa do nás súper pustil naplno, ale snažili sme sa poctivo brániť. V druhej časti sme rýchlo vyrovnali a na ihrisku sme si vytvárali šance, ktoré sme, žiaľ, nepremenili. Následne nám aj vďaka vylúčeniam dochádzali sily, z toho sme inkasovali veľa gólov a to rozhodlo. V tretej časti sme sa snažili výsledok aspoň skorigovať," povedal tréner zdolaného družstva Peter Čaja. Ďalší dôležitý triumf dosiahli žilinské "kobylky". Grasshoppers uspeli na pôde nováčika z Púchova 12:6.

Extraliga mužov - 12. kolo:

sobota

FBK Púchov - FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina 6:12 (2:2, 2:2, 2:8)

TJ A FbO Nižná - Tsunami Záhorská Bystrica 6:9 (2:1, 2:4, 2:4)

FK Florko Košice - FbC Young Arrows Spišská Nová Ves 14:7 (6:3, 2:2, 6:2)

FBC A4ka Mikuláš Prešov - FaBK ATU Košice 4:8 (0:1, 1:5, 3:2)

nedeľa

Fat Pipe Snipers Bratislava - AS Trenčín 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

ŠK Lido Prírodovedec - 1. FBC Trenčín 3:13 (0:6, 2:4, 1:3)

7. Florbalový klub AS Trenčín 12 4 2 1 5 65:77 17

8. FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina 12 4 1 1 6 97:82 15 9. Fat Pipe Snipers Bratislava 12 4 1 1 6 68:84 15

10. FBC A4ka Mikuláš Prešov 12 3 1 1 7 79:88 12

11. FBK Púchov 12 1 1 0 10 64:111 5

12. FbC Young Arrows Spišská Nová Ves 12 0 0 0 12 57:157 0