Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. decembra 2015

FOTO A VIDEO: Pri obci Slanec sa konala tradičná Štefanská poľovačkaV Slanci v okrese Košice okolie sa 26. decembra 2015 konala spoločná Štefanská poľovačka na diviaky. Poľovačky sa zúčastnilo 40 strelcov a ulovili jedného diviaka.Zdieľať
V Slanci v okrese Košice okolie sa 26. decembra 2015 konala spoločná Štefanská poľovačka na diviaky. Poľovačky sa zúčastnilo 40 strelcov a ulovili jedného diviaka. Foto: TASR/František Iván
Slanec 26. decembra (TASR) – Takmer 40 strelcov spolu s honcami sa stretlo na tradičnej Štefanskej poľovačke. Zorganizovali ju dnes pri obci Slanec v okrese Košice - okolie. Usporiadatelia hovoria o úspešnej akcii, aj keď bola na úlovky trocha skromnejšia.


"V našom Poľovníckom združení (PZ) Slanská dolina je Štefanská poľovačka na diviačiu zver tradičná. Je záverečnou v rámci roka, aby mohol byť na Silvestra každý doma so svojimi rodinami," uviedol pre TASR spoluorganizátor poľovačky František Petro.Strelcom pod Slanským hradom dnes neprialo šťastie ani počasie. Ulovili totiž iba jedného diviaka. "Bola hmla, diviačia zver aj keď bola v pohone, nevyrazila na strelcov. Úspech sa nedostaví stále. Akciu však hodnotíme ako úspešnú. Nikto neutrel zranenie, ani zvieratá, nikomu sa nestratil psík. Spolu s priateľmi sme zároveň spálili prebytočné tuky po sviatkoch," podotkol Petro.

S priebehom dnešnej akcie bol spokojný aj Tibor Lebocký, prezident Slovenského poľovníckeho zväzu a Slovenskej poľovníckej komory. "Poľovačka mala absolútne bezrizikový priebeh," skonštatoval a pochválil zmienené združenie za jeho celoročnú činnosť pri starostlivosti o voľne žijúcu zver. PZ Slanská dolina má na starosti územie o rozlohe viac ako 4000 hektárov, z toho 860 hektárov zaberajú lesy.Pri Slanci sa stretlo naposledy väčšie množstvo poľovníkov začiatkom novembra, keď tu zorganizovali 22. ročník memoriálu Andreja Renču. Tradičné súťažné podujatie prilákalo poľovníkov z Kanady, Nemecka, Českej republiky a Slovenska. Na neskoršej spoločnej poľovačke sa zúčastnilo asi 80 strelcov.

Z pohľadu počtu úlovkov bola najúspešnejšou Štefanskou poľovačkou pri Slanci tá z roku 2008. Podarilo sa na nej uloviť až 12 kusov diviačej zveri.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Budúci týždeň sa má ochladiť, sneh je zatiaľ neistý
<< predchádzajúci článok
V Bystričanoch zmodernizujú verejné osvetlenie za 280.000 eur

FOTO A VIDEO: Pri obci Slanec sa konala tradičná Štefanská poľovačka - diskusné fórum čitateľov