Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

05. júla 2015

FOTO: Britskú princeznú Charlotte pokrstili na vidieku v SandringhameBritský princ William s rodinou pred krstom princeznej Charllote.Zdieľať
Britský princ William s rodinou pred krstom princeznej Charllote. Foto: TASR/AP
 


Londýn 5. júla (TASR) - Davy fanúšikov dnes vítali britského princa Williama s manželkou Kate a ich deťmi, malým princom Georgeom a deväťtýždňovou princeznou Charlotte v historickom kočíku pred kostolom sv. Márie Magdalény v Sandringhame, kam dorazili na krst malej princeznej.

Verejnosť ju mala príležitosť vidieť dnes po druhý raz odkedy sa 2. mája narodila. Charlotte je v nástupníckej línii na trón štvrtá po svojom starom otcovi, otcovi a bratovi.
Na snímke britská princezná Charlotte v kočíku po krste v kostole Sv. Márie Magdalény v Sandringhame 5. júla 2015. Foto: TASR/AP
 

Krst sa uskutočnil v Sandringhame, vo vidieckom sídle kráľovnej Alžbety II., na východnom pobreží Anglicka. Charlotte bola podobne ako v minulosti jej brat George oblečená pre túto príležitosť v replike krstnej košieľky, vyrobenej pre najstaršiu dcéru kráľovnej Viktórie v roku 1841. Všetky kráľovské deti mali až do roku 2008 oblečené na krst túto starú košieľku, vrátane kráľovnej.

V súlade s kráľovskou tradíciou bola na krst Charlotte použitá voda z rieky Jordán.
Na snímke britský princ William s manželkou Kate, synom princom Georgeom a malou dcérkou princeznou Charlotte prichádzajú do kostola Sv. Márie Magdalény v Sandringhame na krst 5. júla 2015. Foto: TASR/AP
 

Kostol zo 16. storočia, kde sa krst konal, sa nachádza neďaleko vidieckeho sídla Williama a Kate - Anmer Hall. Kráľovská rodina ho tradične navštevuje na vianočnú omšu. V tomto kostole bola v roku 1961 pokrstená aj zosnulá stará mama Charlotte, princezná Diana.
Na snímke davy fanúšikov vítali britského princa Williama s manželkou Kate a ich deťmi, malým princom Georgeom a deväťtýždňovou princeznou Charlotte v historickom kočíku pred kostolom sv. Márie Magdalény v Sandringhame, kam dorazili na krst malej princeznej 5. júla 2015. Foto: TASR/AP
 

Krst sa uskutočnil v súkromí, medzi pozvanými hosťami boli kráľovná s manželom princom Philipom, starý otec krstniatka princ Charles a rodinní príslušníci Kate. Prítomní boli ďalej piati krstní rodičia, ktorých si William a Kate pre dcérku vybrali - Williamova sesternica Laura Fellowesová, bratanec Kate Adam Middleton a traja zo spoločných priateľov páru.

William, Kate, George a Charlotte sa dnes objavili na verejnosti po prvý raz vo štvorici. Po krstu urobí známy fotograf osobností Mario Testino oficiálne snímky celej rodiny. 

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Britská princezná Charlotte odcestovala s rodičmi do vidieckeho sídla (7. 5. 2015)
 Kráľovná Alžbeta navštívila svoju trojdňovú pravnučku (6. 5. 2015)
 Novorodená britská princezná sa volá Charlotte Elizabeth Diana (4. 5. 2015)
 Stávky na meno princeznej v plnom prúde: Alice, Charlotte alebo Diana? (3. 5. 2015)
 OBRAZOM: Pozrite si, ako vyzerá novorodená dcérka Williama a Kate (2. 5. 2015)
 Princ William a Kate navštívili Uluru - posvätné miesto aborigénov (22. 4. 2014)
 Princ Harry sa chce svojmu synovcovi postarať o zábavu (27. 7. 2013)
 William a Kate dali svojmu synovi meno George Alexander Louis (24. 7. 2013)
 Z narodenia kráľovského dieťaťa sa tešia aj Austrália či Tuvalu (23. 7. 2013)
 Británia má tretieho následníka trónu, ponúkajú tipy na jeho meno (23. 7. 2013)nasledujúci článok >>
Pred 600 rokmi upálili českého reformátora Jana Husa
<< predchádzajúci článok
Na Zoznam svetového dedičstva UNESCO pribudli nové zaujímavé miesta