03. apríla 2018

Francúz Alaphilippe triumfoval aj v druhej etape Okolo Baskicka

Francúzsky cyklista Julian Alaphilippe, archívna snímka.

Francúzsky cyklista Julian Alaphilippe, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Bermeo 3. apríla (TASR) – Víťazom utorňajšej 2. etapy 58. ročníka šesťdňových cyklistických pretekov Okolo Baskicka sa stal Francúz Julian Alaphilippe z tímu Quick-Step Floors (4:11:47 h). Úsek dlhý 168 kilometrov s rozhodujúcimi stúpaniami v záverečných kilometroch odštartoval v meste Zarautz, cieľ bol v Bermeu.

Francúz zvíťazil aj v pondelňajšej prvej etape a potvrdil vedúcu pozíciu v priebežnom poradí. Ďalšie priečky obsadili Slovinec Primož Roglič (LottoNL-Jumbo) a Španiel Gorka Izagirre Insausti (Bahrain-Merida). V záverečnom špurte štvorčlennej skupiny obsadil miesto tesne za pódiom domáci Mikel Landa z Movistaru.

Veľmi rýchle tempo bránilo, aby sa na začiatku vytvoril únik, pelotón zostával pospolu aj po štyridsiatich kilometroch. Potom udrel bočný vietor, ktorý rozdelil balík na dve skupiny. Z vedúcej nastúpili viacerí jazdci na prvej horskej prémii a podarilo sa im vytvoriť skupinu lídrov. Najmä tímy Quick-Step Floors a LottoNL-Jumbo situáciu kontrolovali až do záverečných kilometrov, keď nastúpila štvorica cyklistov, ktorá svoje úsilie dotiahla až do cieľa. Špurt rovnako ako v pondelok najlepšie zvládol Alaphilippe tesne pred Rogličom.