24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2009

28. apríla 2009

Francúzi poslali Nemcov do boja o záchranu

V zápase o tretiu a zároveň poslednú postupovú priečku do kvalifikačnej fázy na 73. majstrovstvách sveta v hokeji zvíťazilo v B-skupine v Berne Francúzsko senzačne nad Nemeckom 2:1. Francúzi videli od 4. ...

BERN 28. apríla (WEBNOVINY) - V zápase o tretiu a zároveň poslednú postupovú priečku do kvalifikačnej fázy na 73. majstrovstvách sveta v hokeji zvíťazilo v B-skupine v Berne Francúzsko senzačne nad Nemeckom 2:1. Francúzi videli od 4. minúty gólom Lussiera, ale netešili sa dlho - iba 32 sekúnd. Vzápätí totiž išiel na trestnú lavicu Hecquefeuille a Hecht po spolupráci s Bakosom a Hospeltom vyrovnal na 1:1. V 13. minúte mohol pridať druhý francúzsky gól obranca Amar, ale Päzold bol pozorný. O štyri minúty neskôr však už lovil puk zo siete, keď Luc Tardif po akcii s legionárom zo švajčiarskeho Fribourgu Laurentom Meunierom využil chybnú nemeckú rozohrávku v obrane a poslal "galského kohúta" do vedenia (2:1). V II. tretine sa nič významné neudialo, hoci zverenci trénera Uweho Kruppa sa zo všetkých síl snažili prekonať francúzskeho gólmana Fabrica Lhenryho. Francúzi bránili veľmi pozorne. Nemci mohli vyrovnať v 42. minúte po nedorozumení Lhenryho s obrancami. Aj potom mali na ľade prevahu, ale francúzska defenzíva bola stále bezchybná. Nemecko nevyužilo v závere ani skutočnosť, že od polovice 56. minúty hralo až do konca presilovku a nepomohla mu ani záverečná power-play šiestich proti štyrom.

Výsledok:

B-skupina (Bern):
Francúzsko - Nemecko 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Góly: 4. Lussier, 17. Tardif (Meunier) - 5. Hecht (Bakos, Hospelt)
Vylúčenia: 10:3 na 2 min, Munier (Francúzsko) na 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška (SR), Reiber (Švajč.) - Kaspar (Švajč.), Kiča (Ukr.), 9956 divákov

Francúzsko: Lhenry - Bachet, Amar, Mille, Manavian, Quessandier, Roussel, Igier - Y. Treille, Meunier, Raux - Rozenthal, Lussier, Gras - Bellemare, Hecquefeuille, Fleury - Da Costa, Tardif, S. Treille - Zwikel
Nemecko: Pätzold - Smidt, Bakos, Butenschön, Schubert, Osterloh, Müller, Renz, Hördler - Wolf, Hackert, Gogulla - Seidenberg, Ullmann, Hager - Mulock, Hecht, Barta - Felski, Mulock, Hospelt - Kreutzer