Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

16. decembra 2011

Francúzsko pravdepodobne opäť upadne do recesieFrancúzsko upadne do miernej recesie a cieľ vlády dosiahnuť v roku 2012 rast hrubého domáceho produktu (HDP) okolo 1 % nebude ľahké splniť. Vo štvrtok o tom informoval francúzsky štatistický úrad ...Zdieľať
pariz PARÍŽ 16. decembra (WEBNOVINY) - Francúzsko upadne do miernej recesie a cieľ vlády dosiahnuť v roku 2012 rast hrubého domáceho produktu (HDP) okolo 1 % nebude ľahké splniť. Vo štvrtok o tom informoval francúzsky štatistický úrad INSEE.


V posledných troch mesiacoch tohto roka by malo HDP v krajine klesnúť o 0,2 % a v období od januára 2012 do marca 2012 úrad predpokladá pokles 0,1 %.

V druhom štvrťroku budúceho roka by sa mal hospodársky rast oživiť na 0,1 %. Analytici úradu INSEE však odhadujú, že k splneniu vládneho cieľa pre ekonomický rast, by tempo rastu francúzskej ekonomiky muselo v druhom polroku dosiahnuť úroveň 1,3 %.

"Je jasné, že to bude náročné, "povedala Sandrine Ducheneová, analytička úradu INSEE. Francúzsko sa z rok trvajúcej recesie dostalo na jar roku 2009.

Úrad INSEE tiež revidoval predpoveď rastu pre celý rok 2011 z októbrovej hodnoty 1,7 % na aktuálnych 1,6 %. Francúzska vláda očakáva rast 1,75 %.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rádioaktivita z reaktorov vo Fukušime už neuniká
<< predchádzajúci článok
Na rokovaniach o fiškálnej únii možno bude aj Veľká Británia

Francúzsko pravdepodobne opäť upadne do recesie - diskusné fórum čitateľov