Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. mája 2019

Frontex: Počet migrantov prichádzajúcich do EÚ naďalej klesáEurópska agentúra pre pohraničnú a pobrežnú stráž (Frontex) v utorok oznámila, že bilancia nepovolených vstupov migrantov do krajín Európskej únie má naďalej klesajúci ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Valletta 15. mája (TASR) - Európska agentúra pre pohraničnú a pobrežnú stráž (Frontex) v utorok oznámila, že bilancia nepovolených vstupov migrantov do krajín Európskej únie má naďalej klesajúci trend.


Podľa vyhlásenia, ktoré priniesla tlačová agentúra AP, bolo počas apríla zaznamenaných 4900 prípadov "nezákonného prekročenia hranice", čo predstavuje oproti predchádzajúcemu mesiacu pokles o 19 percent. Celkove Frontex eviduje za prvé štyri mesiace tohto roka zhruba 24.200 takýchto prípadov - o 27 percent menej než za rovnaké obdobie roka 2018.

Viac ako polovicu ilegálnych migrantov zachytili v apríli v oblasti východného Stredomoria. Štvrtinu z nich tvorili Afganci, zatiaľ čo každý piaty bol občanom Turecka, ktoré je kandidátom na členstvo v EÚ.

Strednou časťou Stredozemného mora, kadiaľ kedysi viedla najrušnejšia migračná trasa do Európy, prechádzalo v apríli len niečo vyše 200 migrantov. Z porovnania celého štvormesačného obdobia vychádza medziročný pokles o 91 percent.

Otázka, ako zvládnuť prílev migrantov, uvrhla EÚ v roku 2015 do politickej krízy, uviedla AP. Prieskumy podľa nej ukazujú, že migrácia je rozhodujúcou témou v nadchádzajúcich voľbách do Európskeho parlamentu, ktoré sa uskutočnia v dňoch 23. - 26. mája.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vláda pokračuje vo výjazdových rokovaniach, tentoraz v Trebišove
<< predchádzajúci článok
Pompeo: USA a Rusko sa dohodli, ako vyjsť z patovej situácie v Sýrii

Frontex: Počet migrantov prichádzajúcich do EÚ naďalej klesá - diskusné fórum čitateľov