07. septembra 2016

FUTBAL: Argentína bez Messiho zachraňovala bod vo Venezuele

Hráč Argentíny Angel Di Maria (vľavo) kontroluje loptu, za ním je Venezuelčan Juan Anor počas kvalifikácie na svetový šampionát 2018. Foto: TASR AP
Montevideo 7. septembra (TASR) - Futbalisti Argentíny bez zraneného Lionela Messiho iba remizovali v noci na stredu v zápase juhoamerickej kvalifikácie MS 2018 na ihrisku poslednej Venezuely 2:2 a prišli tak o vedúcu pozíciu v tabuľke. "Albicelestes" po zásahoch Juanpiho a Josefa Martineza prehrávali už 0:2, zlepšenou hrou v druhom polčase dokázali vydrieť aspoň bod. V 55. min. znížil za hostí Lucas Pratto a remízu zachránil v 83. minúte obranca Nicolas Otamendi.

Argentína prepustila vedúce miesto Uruguaju, ktorý na Estadio Centenario v Montevideu rozdrvil Paraguaj 4:0 aj zásluhou dvoch gólov Edinsona Cavaniho. Ďalšie dva pridali Cristian Rodriguez a Luis Suarez z pokutového kopu.