08. augusta 2013

Futbalisti AS Trenčín remizovali s rumunskou Astrou Giurgiu 2:2

Futbalisti AS Trenčín a rumunskej Astry Giurgiu odohrali vo štvrtok 8. augusta 2013 na Národnom štadióne v Bukurešti odvetný zápas 3. predkola Európskej ligy UEFA 2013/2014. Trenčania si priviezli do rumunskej metropoly z domáceho ...

Futbalisti AS Trenčín a rumunskej Astry Giurgiu odohrali vo štvrtok 8. augusta 2013 na Národnom štadióne v Bukurešti odvetný zápas 3. predkola Európskej ligy UEFA 2013/2014. Trenčania si priviezli do rumunskej metropoly z domáceho ihriska prehru 1:3. Na snímke futbalista Trenčína Jakub Holúbek v súboji o loptu. Foto: TASR/Agerpres
Bukurešť 8. augusta (TASR) - Futbalisti AS Trenčín remizovali vo štvrtkovom odvetnom zápase 3. predkola Európskej ligy UEFA 2013/2014 na Národnom štadióne v Bukurešti s rumunskou Astrou Giurgiu 2:2.

Vrece s gólmi sa roztrhlo až v závere, v 83. minúte viedli Trenčania po presnom zásahu nigérijského útočníka Fanenda Adiho, ale o tri minúty vyrovnal Mirko Ivanovski. V 88. minúte Gino van Kessel opäť poslal hostí do vedenia, no tí sa z neho dlho netešili, keď Fwayo Tembo v 89. minúte stanovil konečný rezultát.

Zverenci Ľuboša Nosického pred týždňom doma súperovi podľahli 1:3 a tak sa so súťažou sa lúčia rovnako ako MŠK Žilina, ktorá vypadla s chorvátskou Rijekou. Žreb play off sa uskutoční v piatok 9. augusta o 13.30 h vo švajčiarskom Nyone, už bez slovenského zastúpenia.

Trenčania sa nezľakli súpera, od úvodných minút sa snažili o ich typický útočný herný prejav, no strely Štefánika a Williama si cestu do brány nenašli. Nebezpečný v tíme súpera bol predovšetkým kapitán Budescu, ktorého štandardky mali hlavu i pätu a neustále spôsobovali problémy obrane AS. V 39. minúte mal veľkú šancu Ivanovski, ktorý však netrafil v dobrej pozícii bránu. V 44. minúte sa v príležitosti ocitol Kleščík, ale Lung pohotovo zasiahol. V nadstavenom čase prvého polčasu sa ešte Junior Morais z priameho kopu snažil ohroziť Volešáka, ale minul.

V 50. minúte mohol otvoriť skóre Adi, ale vo veľkej šanci nedal. Trenčín bol lepším mužstvom, no na sériu jeho šancí odpovedala Astra vedomá si náskoku z prvého zápasu v 56. minúte, keď Volešák reflexívne vychytal Ivanovského. V zaujímavom stretnutí diváci na góly čakali dlhých 83 minút, no následné momenty stáli za to. Po zásahoch Adiho a Van Kessela Trenčín viedol 1:0 i 2:1, napokon však "iba" remizoval 2:2. Aj tento výsledok má pre nich cenu a v európskom pohári pri ich debute zanechali "vojaci" sympatický dojem.

Futbalisti AS Trenčín a rumunskej Astry Giurgiu odohrali vo štvrtok 8. augusta 2013 na Národnom štadióne v Bukurešti odvetný zápas 3. predkola Európskej ligy UEFA 2013/2014. Trenčania si priviezli do rumunskej metropoly z domáceho ihriska prehru 1:3. Na snímke vpravo futbalista Trenčína Ramón Rodríguez da Silva. Foto: TASR/Agerpres