24. mája 2014

Futbalisti Atletica Madrid vedú nad Realom Madrid 1:0 po prvom polčase

Brankár Realu Iker Casillas inkasuje úvodný gól, ktorý strelil futbalista Atletica Madrid Diego Godin (nie je na snímke). Foto: TASR/AP Photo
Lisabon 24. mája (TASR) - Futbalisti Atletica Madrid viedli po prvom polčase sobotňajšieho finále Ligy majstrov 2013/2014 nad Realom Madrid 1:0. Gól zaznamenal v 36. minúte Diego Godin. V základnej zostave Realu, ktorý bojoval o svoju jubilejnú desiatu trofej európskeho šampióna, nechýbali Cristiano Ronaldo ani Garteh Bale. Obaja sa zotavili po zdravotných problémoch, nenastúpil však obranca Pepe.

Atletico nasadilo do hry aj kanoniera Diega Costu, ale ihrisko pre nedoliečené zranenie stehenného svalu opustil už v 9. minúte. Ani na lavičke Atletica nesedel ofenzívny stredopoliar Arda Turan, do hry ho nepustil narazený bedrový kĺb.

Finále Ligy majstrov 2013/2014 v Lisabone:

Real Madrid - Atletico Madrid 0:1 po prvom polčase

Gól: 36. Godin. Rozhodovali: Kuipers - van Roekel, Zeinstra (všetci Hol.), ŽK: Raul Garcia - Ramos, Khedira, 61.000 divákov

Real: Casillas - Carvajal, Ramos, Varane, Coentrao - Modrič, Khedira, Di Maria - Bale, Benzema, Ronaldo
Atletico: Courtois - Juanfran, Miranda, Godin, Filipe Luis - Gabi, Tiago, Koke, Raul Garcia - Diego Costa (9. Adrian Lopez), Villa