07. mája 2013

Futbalisti Myjavy v Corgoň lige porazili Zlaté Moravce

V utorňajšej dohrávke 24. kola Corgoň ligy zvíťazili futbalisti Myjavy nad Zlatými Moravcami 2:1. Tri body však nezískali ľahko, pretože od 4. minúty prehrávali 0:1, keď úvodný gól ...

spartak myjava fc vion zlate moravce MYJAVA 7. mája (WEBNOVINY) - V utorňajšej dohrávke 24. kola Corgoň ligy zvíťazili futbalisti Myjavy nad Zlatými Moravcami 2:1.

Tri body však nezískali ľahko, pretože od 4. minúty prehrávali 0:1, keď úvodný gól stretnutia strelil Orávik. Domáci v druhom dejstve otočili výsledok. Šesť minút po zmene strán rozvlnil sieť Kuračka a v 67. minúte dal rozhodujúci presný zásah Pelegríni.

Futbal - Corgoň liga 2012/2013 - dohrávka 24. kola - utorok:

Spartak Myjava - FC ViOn Zlaté Moravce 2:1 (0:1)

Góly: 51. Kuračka, 67. L. Pelegríni - 4. Orávik, ŽK: 29. Orávik (Zlaté Moravce), rozhodovali: Straka - Brendza, Cuninka, 2350 divákov

Myjava: Solnička - Siva, Černáček, Častulín, Šulek - L. Pelegríni (82. P. Ďuriš), Kuračka, T. Marček, Sládek, Kukoľ (77. E. Daniel) - Ľ. Urgela (69. Harsányi)
Zlaté Moravce: M. Kuciak - Pavlenda, Pavol Majerník, Pintér, Ondráš - A. Candrák (64. L. Mihálik), Obročník, Ľ. Bernáth (46. Bolinha), Orávik, Chren - Hodek

Obrazom: Zápas Myjavy so Zlatými Moravcami

I. polčas

Zápas sa ešte ani poriadne nezačal a hostia už viedli. V 4. min sa k priamemu kopu postavil Orávik a umiestnenou strelou k žrdi rozvlnil sieť za Solničkom - 0:1.

Domáci boli na chvíľu zaskočení, ale v 12. min pohrozili prvýkrát, z diaľky to skúšal Sládek.

O dve minúty neskôr sa k lopte dostal Kuračka, ale zvnútra šestnástky nemieril presne. V 25. min vyviezol loptu Marček a z 25 metrov vyskúšal Kuciakovu pozornosť, no ten si poradil s jeho pokusom.

V 36. min mala Myjava veľkú príležitosť - Urgela si prebral dlhú loptu, Kuciak vybehol pred šestnástku, ale domáci útočník sa pošmykol a nevyužil príležitosť. Vzápätí Sládek trafil zblízka do Kuciaka.

II. polčas

V 51.min na ľavej strane dobre potiahol loptu Kukoľ, odcentroval a Kuračka usmernil loptu do siete - 1:1.

Zaujímavý pokus previedol aj Pelegríni v 59. min z priameho kopu, nemieril však presne. Druhý gól domácich padol v 67. min, Pelegríni sa pekne otočil s loptou a bombou k žrdi z 25 metrov nedal Kuciakovi šancu - 2:1.

Hostia zo Zlatých Moraviec boli prakticky neviditeľní a tak sa k šanci dostali domáci, v 72. min. zahral nakrátko priamy kop Pelegríni, Kukoľ z 20 m prevetral Kuciakove rukavice.

Hráči Moraviec sa pokúšali o tlak až v samom závere, no neúspešne.