17. februára 2018

Futbalisti Spartaka Trnava presvedčivo vyhrali v Zlatých Moravciach

Na snímke zľava hráči Spartaka kapitán Boris Godál, hráč Yasin Pehlivan a hráč Vionu Karol Karlík v zápase 20. kola jarnej časti Fortuna ligy medzi FC Vion Zlaté Moravce - Vráble a FC Spartak Trnava v Zlatých Moravciach v sobotu 17. ...

Na snímke zľava hráči Spartaka kapitán Boris Godál, hráč Yasin Pehlivan a hráč Vionu Karol Karlík v zápase 20. kola jarnej časti Fortuna ligy medzi FC Vion Zlaté Moravce - Vráble a FC Spartak Trnava v Zlatých Moravciach v sobotu 17. februára 2018. Foto: TASR/Lukáš Grinaj
Zlaté Moravce 17. februára (TASR) - Futbalisti Spartaka Trnava vstúpili úspešne do jarnej časti slovenskej Fortuna ligy. Líder tabuľky vyhral v sobotu na ihrisku ViOn Zlaté Moravce-Vráble hladko 4:1 a na čele má momentálne náskok dvanástich bodov pred Žilinou, ktorá má zápas k dobru.

ViOn Zlaté Moravce-Vráble - Spartak Trnava 1:4 (0:3)

Góly: 81. Šašinka (z 11m) - 11. Čanturišvili, 16. Pehlivan, 26. Egho, 61. Kadlec. Rozhodovali: Pavlík – Slyško, Lieskovský, bez karát, 1874 divákov.

Zostavy a striedania:

ViOn Zlaté Moravce: Kováč – Kotula, Horník, Nikolić, Chren - Bariš - Cleber (56. Harba), Karlík (32. Rigo), Šašinka, Ewerton - Bartolomeu (46. Urgela)

Spartak Trnava: Vantruba – Kadlec, Tóth (68. Hladík), Godál, Čonka – Sloboda, Pehlivan - Jirka (63. Ofosu), Vlasko (79. Pekár), Čanturišvili – Egho

V mrazivom podvečere vyšiel úvod stretnutia spartakovcom dokonale. Už v 11. minúte Čanturišvili polovysokou strelou spoza šestnástky nachytal Kováča na hruškách a bolo 0:1. Skóre sa opäť menilo už o 5 minút. Vlasko rozhral rohový kop, loptu hlavou posunul do malého vápna Tóth a Pehlivan z troch krokov pohodlne skóroval. Prebiehala 26. minúta, Vlasko šikovne vysunul Egha a ten presnou strelou vedľa vybiehajúceho Kováča poslal hostí už do trojgólového vedenia. V 34. minúte Vlaskovu dobre mierenú strelu pod brvno Kováč vyrazil na roh. Zaskočení domáci sa počas celého 1. polčasu nedostali ani na dostrel trnavskej brány. Aj do 2. polčasu vstúpili lepšie hostia, ktorým neprekážalo ani husté sneženie. V 50. minúte agilný Vlasko rozhral štandardnú situáciu, Egho však hlavou mieril iba do brvna. Po hodine hry bolo už 0:4. Z hranice šestnástky napriahol Kadlec a s pomocou teču Horníka jeho strela skončila za Kováčovým chrbtom. V 78. minúte našiel Šašinka na hranili malého vápna striedajúceho Harbu, ktorého hlavička skončila na pravej žrdi Vantrubovej brány. V 81. minúte po ruke Čonku v pokutovom území zahrával pokutový kop Šašinka a nedal Vantrubovi šancu - 1:4. V 89. minúte sa ešte zaskvel Kováč, ktorý efektne vytlačil Pehlivanovu strelu k ľavej žrdi. Jednoznačné víťazstvo hostí bolo úplne zaslúžené.