31. júla 2008

Futbalisti Žiliny postúpili do 2. predkola Pohára UEFA

Futbalisti slovenského vicemajstra MŠK Žilina zvíťazili vo štvrtkovom odvetnom zápase 1. predkola Pohára UEFA 2008/2009 na vlastnom trávniku pod Dubňom nad bieloruským tímom FC MTZ-RIPO Minsk 1:0 (0:0) a ...

ŽILINA 31. júla (WEBNOVINY) - Futbalisti slovenského vicemajstra MŠK Žilina zvíťazili vo štvrtkovom odvetnom zápase 1. predkola Pohára UEFA 2008/2009 na vlastnom trávniku pod Dubňom nad bieloruským tímom FC MTZ-RIPO Minsk 1:0 (0:0) a postúpili do 2. predkola druhej najprestížnejšej európskej klubovej súťaže. Zverenci Pavla Vrbu pred dvoma týždňami na ihrisku súpera dosiahli remízu 2:2. Aj vtedy v závere skóroval Róbert Jež. Na piatkovom žrebe 2. predkola Pohára UEFA 2008/09 vo švajčiarskom Nyone (13.00 h SELČ) teda bude v osudí figurovať žilinský klub, ale aj gruzínsky WIT Georgia Tbilisi, ktorý vo štvrtok doma zvíťazil nad Spartakom Trnava 1:0 (prvý zápas 2:2) a vyradil tento slovenský klub z ďalších bojov. MŠK Žilina - FC MTZ-RIPO Minsk 1:0 (0:0) - prvý zápas: 2:2, postupuje MŠK Žilina Gól: 90. Jež, bez kariet, rozhodovali: Michail Koukoulakis - Christos Akrivos, Christos Kalaitzidis (všetci Gréc.), 5385 divákov Od úvodu sa ani jeden z tímov nevrhol bezhlavo dopredu. Viac šancí spočiatku mali domáci Žilinčania. Už v 2. min po Ježovom hlavičkoval Piaček vedľa ľavej žrde. O tri minúty neskôr sa uvoľnil Vladavič medzi dvoma hráčmi v pokutovom území, prihral Štyvarovi do gólovej šance, ale ten nemal priestor na zakončenie. V 9. min zahrozili aj hostia z Minska. Lopta preskočila ponad domácu obranu, Strachanovič sa dostal do šestnástky, ale vracajúci sa domáci obrancovia odvrátili nebezpečenstvo. Ďalší "závar" nastal pred žilinskou bránou v 23. min Vomáčkovu malú domov zachytil Strachanovič a jeho prihrávku dostal Koncevoj, ktorý trafil z hranice malého vápna ľavú žrď. Následne to skúšal ešte Saščeko, ale lopta smerovala nad bránku. Krátko pred koncom prvého polčasu mohla dvakrát skórovať Žilina. Najprv si Štrba vymenil loptu s Vladavičom a prepracovali sa až do pokutového územia, ale finálna prihrávka bola nepresná. V 42. min trafil obranca Vomáčka do pravej spojnice bieloruskej bránky. Po zmene strán hostia zatlačili domácich na ich polovicu. Zo svojho tlaku však nič nevyťažili a hra sa postupne vyrovnala. Oživením pre Žilinčanov bol striedajúci Rilke, ktorý v 67. min nebezpečne vystrelil nad. V 69. min prenikol po nevydarenej rozohrávke domáceho tímu Ščegrikovič do šestnástky, ale dobre stojaci Perniš jeho pokus zmaril. V týchto fázach si Žilina napospol dávala pozor najmä na zadné vrátka - oproti zápasom v Corgoň lige sa viac zamerala na defenzívu. Domácim spôsobovali problémy krátke prihrávky hráčov hosťujúceho tímu, pomocou ktorých sa dostávali na dostrel. Niekoľkokrát mohol skórovať Kvaratčelia, ale Perniš v týchto okamihoch výrazne podržal svoj tím. V záverečných minútach sa tempo vystupňovalo a útoky sa striedali na oboch stranách. Rozhodnutie prišlo v poslednej minúte riadneho hracieho času, keď sa dobre zorientoval Jež a umiestnenou strelou povedľa Sulima definitívne zabezpečil Žiline postup. SITA