22. septembra 2013

Futbalistky Slovenska prehrali na úvod kvalifikácie MS v Írsku

Dublin 22. septembra (TASR) - Slovenské futbalistky prehrali v nedeľu v ich úvodnom zápase kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2015 v Kanade v Írsku 0:2.

Zverenky trénera Zsolta Pakuszu v konfrontácii 1. skupiny na dublinskom štadióne Carlisle Grounds ešte po prvom polčase držali bezgólový stav, v druhom ale dvakrát inkasovali.

Najbližšie sa Slovenky stretnú o štyri dni v ďalšej kvalifikačnej konfrontácii so Slovinkami v NTC Senec.

Tabuľku vedú Nemky, ktoré v sobotu doma deklasovali Rusky 9:0, v 1. skupine ešte hrajú aj Chorvátky.

V prvom polčase sa hrala vyrovnaná partia, Slovenky sa nenechali veľmi zatlačiť a boli dokonca strelecky aktívnejšie ako domáce. Do vyložených šancí sa ale nedostávali, naopak, Írky mohli v 45. minúte ísť do vedenia, ale v dobrej šanci zaváhala Smythová.

V druhom dejstve sa však Írky predsa len ujali vedenia, keď v 56. minúte trafila do siete Russellová. V 74. sa druhýkrát za domáce presadila striedajúca D. O'Sullivanová, ktorá bola na ihrisku len štyri minúty, keď akciu finálnou prihrávkou dobre pre Írky vyriešila Perryová.

Slovenky síce hrali tiež aktívne, zlyhávali ale v presnosti streľby, domáce boli oveľa efektívnejšie. Preto sa na konci mohli tešiť z výhry o dva góly.