18. apríla 2016

Futbalová asociácia začala konanie voči Vardymu, hrozí mu trest

Na archívnej snímke anglický futbalista Jamie Vardy.

Na archívnej snímke anglický futbalista Jamie Vardy. Foto: TASR/AP
Londýn 18. apríla (TASR) - Futbalista Leicesteru City Jamie Vardy čelí disciplinárnemu konaniu za nevhodné správanie v nedeľňajšom domácom dueli anglickej Premier League s West Hamom United (2:2).

Líder tabuľky viedol v polčase po 22. tohtosezónnom ligovom góle Vardyho, kanonier ale po prestávke pre údajné filmovanie a následnú druhú žltú kartu putoval predčasne pod sprchy. Súper potom v 84. a 86. minúte skóre otočil, no striedajúci Leonardo Ulloa v 95. minúte z jedenástky stanovil na konečných 2:2.

Vardy sa pri predčasnom odchode z trávnika dostal do konfrontácie s rozhodcom Jonom Mossom. Reprezentačný útočník má tak za ČK automatickú stopku na jeden zápas a navyše čelí ďalšiemu trestu od anglickej Futbalovej asociácie (FA). Leicester, ktorý má na dosah premiérový titul vo svojej 132-ročnej histórii, sa tak možno bude musieť v kľúčovej fáze sezóny zaobísť bez svojej streleckej opory.

Disciplinárnemu konaniu čelí aj samotný klub, keďže hráči nedokázali skrotiť emócie po tom, čo Moss v 83. minúte nariadil pokutový kop v prospech West Hamu. Leicester aj Vardy majú do štvrtka čas, aby podali svoje vysvetlenie na disciplinárku, informovala agentúra dpa.

Mikuš prispel gólom k triumfu Sparty, nad Libercom vedie vo finále 2:1