01. apríla 2006

Futbalová Corgoň liga - sobota - 25. kolo - súhrn

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 25. kola najvyššej ...

BRATISLAVA 1. apríla (WN/SITA) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 25. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2005/2006:

AS Trenčín - MŠK Žilina 2:1 (0:0)

Góly: 62. Kamenský, 66. Štyvar - 78. P. Straka, ŽK: 82. Štyvar - 76. Šesták, rozhodovali: Olšiak - Somoláni, Medveď, 1340 divákov

Trenčín: Volešák - Pastva, Palša, Mičenec, Szkukálek - Marek Seman, Cs. Horváth (57. Lešták), Prekop - Štyvar, Lietava (81. M. Rožník), Kamenský (90.+ J. Poštrk)

Žilina: D. Perniš - Pekarík, Vomáčka, B. Labant, Minarčík - Porázik (8. Barčík), Zd. Štrba, Jež (72. A. Nemec), Tesák (62. Belák) - Šesták, P. Straka

Žilinčania išli od úvodných minút za svojím cieľom a už po niekoľkých desiatkach sekúnd ohrozil bránku domácich nebezpečne Porázik. Volešák však jeho strelu vyškriabal. Hostia mali viac z hry, ale ani vychýrený strelec Šesták nedokázal zužitkovať svoju príležitosť. Trenčania vychádzali z pozornej obrany a do prvej príležitosti sa dostali až po polhodine hry, keď Kamenského priamy kop poslal hlavou tesne vedľa Štyvar. Hostia mohli skórovať po šanciach Vomáčku a v závere prvého polčasu aj Ježa, ale ani jeden z nich nenašiel dostatok pokoja pri zakončení. Už v nadstavenom čase zlikvidoval šancu Prekopa hosťujúci brankár Perniš. Aj v úvode druhej štyridsaťpäťminútovky boli hostia nebezpečnejší. Priamy kop Barčíka však Volešák kryl, následne prišli úspešné okamihy Trenčanov. V 62. min. našiel Štyvar za chrbtom obrany Kamenského, ktorý už nezaváhal a o štyri minúty nato autor finálnej prihrávky pri prvom góle zvýšil po rohu hlavou na 2:0. V 78. min. Žilinčania znížili, keď nádhernými nožničkami poslal loptu do siete Pavol Straka - 2:1. Záverečný tlak hostí už vyrovnanie nepriniesol, a tak sa z tesného víťazstva tešili Trenčania.

Hlasy:

Radúz Dorňák (tréner Trenčína): "Celý týždeň sme sa pripravovali na ťažkú sériu, ktorá je pred nami. Venovali sme sa najmä defenzíve a prechodu do rýchleho protiútoku. V dvoch zápasoch pred duelom proti Žiline sme nehrali podľa našich predstáv, nebolo to dobre nielen výsledkovo, ale ani po hernej stránke. Práve tieto výkony sme chceli vykompenzovať. Bol to súboj o taktike a remíza by možno bola zaslúženejšia. Súper niekoľko šancí nepremenil, pri nás stálo aj šťastie."

Marijan Vlak (tréner Žiliny): "Mali sme príležitosti a iniciatíva bola na našej strane, ale nevyužili sme šance, navyše domáci nás potrestali za chyby. Chceli sme v Trenčíne uhrať dobrý výsledok. Pokiaľ však nepremeníme pripravené príležitosti, ktoré sme si najmä v I. polčase vypracovali, príde zvyčajne trest. To však neznižuje výkon domácich. Trenčania viac chceli, viac sa snažili a zaslúžene vyhrali."

MFK Ružomberok - ZŤS Dubnica 3:1 (2:1)

Góly: 16. Nezmar, 26. Dovičovič, 53. Jendrišek - 19. Bruško, ŽK: 26. Kiška, 43. Kopačka (obaja Dubnica), rozhodovali: Richtárik - Mókoš, J. Šuniar, 2 725 divákov

Ružomberok: Hajdúch - Siva, Pospíšil, Laurinc, Kotrys - Žofčák, Dovičovič, Sapara, Ďubek (71. Božok) - Jendrišek, Nezmar (80. R. Urban)

Dubnica: Holec - Mujkoš, Adámik, Kopačka, Jonáš - Ižvolt, Držík, Bruško, Kiška - M. Filo ml. (65. Kuzma), Marián Adam (46. Grendel)

Od začiatku sa pod Čebraťom hral zaujímavý futbal s množstvom šancí, o ktoré sa starali predovšetkým domáci. V 7. min vyslal na Holeca strelu z hranice veľkého obdĺžnika Jendrišek. Hostia pohrozili v 12. min, center Adámika tesne pred Hajdúchom však Filo nespracoval. V 15. min mal tutovku na kopačke Jendrišek, Holec jeho strelu zblízka reflexívne vyrazil. Tlak Ružomberka gólovo vyústil o minútu neskôr. Na konci krásnej akcie bol Nezmar, ktorý z ôsmich metrov prestrelil dubnického gólmana - 1:0. Pre ružomberského kanoniera to bol 11. presný zásah v sezóne a prvý na jar. Tím MFK sa však z vedenia dlho netešil, pretože v 19. min Bruško strelou z 15 metrov prekonal Hajdúcha - 1:1. Domácimi gól nezatriasol a ďalej pokračovali v ofenzívnom snažení. Diváci si po druhý raz zakričali gól v 26. min. po presnom zásahu Dovičoviča. Do druhého polčasu vstúpila Dubnica smelšie, no v 53. min. znova kapitulovala. Rovnako ako predtým Nezmar si 11. gól v sezóne pripísal aj talentovaný Jendrišek. Pekné futbalové predstavenie s mnohými sľubnými príležitosťami pokračovalo. V záverečnej desaťminútovke sa Dubnica snažila o skorigovanie stavu zápasu, no bezúspešne.

Hlasy:

František Komňacký (tréner Ružomberka): "Zápas mal tempo, stále sa niečo dialo. O dobrú úroveň stretnutia sa postarali i hostia, v úvodných minútach druhého polčasu boli dokonca o niečo lepší. Som rád, že sme zvíťazili a Dubnici tak odplatili prehru 3:0 z jesene."

Peter Gergely (tréner Dubnice): "Myslím si, že sme videli dobrý futbal. Ružomberčania potvrdili, že sú v tabuľke oprávnene tam, kde sú. Opäť sme doplatili na slabší dôraz v našej šestnástke. Po prestávke sme chceli vývoj otočiť, aj sme hrali dobre, no urobili sme chybu a za stavu 3:1 už bolo vlastne rozhodnuté."

Inter Bratislava - Matador Púchov 2:1 (0:0)

Gól: 70. Dirnbach, 88. Šlahor - 90.+ Jelšic, ŽK: 72. R. Kunzo - 15. Brisuda, 22. Pavol Vavrík, 63. K. Németh, ČK: 17. Brisuda (Púchov) po 2. ŽK, rozhodovali: Micheľ - Slyško, Balko, 741 divákov

Inter: Bernady - M. Drahno, Šedivý (54. Zavaterník), R. Kunzo, Matovič - Dirnbach, Pečalka, Bončo (76. Tomčák), Baláž (46. Paulík) - Šlahor, Hodek

Púchov: Ilizi - Hricko, K. Németh, Brisuda, Holčík (75. Hloušek) - Chovanec (46. Peter Majerník), Prokeš, T. Ďurica, Patrik Mráz - Demjan (20. Pavol Vavrík), Jelšic

Púchovčania na Pasienkoch v dueli s domácim Interom dlho ukazovali, prečo sú tieto tímy na chvoste ligovej tabuľky. V príjemnom počasí sa hral na Pasienkoch sterilný futbal s minimom šancí na oboch stranách. Najdôležitejšou udalosťou prvého polčasu bolo vylúčenie hosťujúceho Brisudu, ktorý videl v rozpätí dvoch minút dvakrát žltú kartu a už v 17. min. putoval predčasne pod sprchy. Inter početnú výhodu dlho nevedel využiť a jeho hráči narážali na konsolidovanú obranu súpera. Prvú priamu strelu na brankára vyslal až v 55. min. Kunzo z priameho kopu, no Ilizi loptu vyrazil. V 65. min. kiksoval púchovský brankár pri výkope, keď nastrelil Dirnbachovu ruku a stredopoliar žlto-čiernych jeho chybu nevyužil. O púť minút nato Šlahor prihral v šestnástke Dirnbachovi, ktorý z otočky prestrelil Iliziho - 1:0. V zostávajúcom čase už Púchovčania otvorili obranu a snažili sa vyrovnať. V 79. min. si bývalý púchovský brankár Bernady poradil s hlavičkou Hloušeka po rohu. V samom závere najskôr Šlahor po výmene lopty s Paulíkom zvýšil na 2:0, na opačnej strane v nadstavenom čase korigoval výsledok Jelšic, keď po centri Hloušeka z pravej strany poslal loptu do siete.

Hlasy:

Ladislav Jurkemik (tréner Interu): "S víťazstvom som samozrejme spokojný. Už v prvom polčase sme síce hrali v presilovke, no hráči pod veľkým psychickým tlakom na súpera nič nevymysleli. Púchovčania dobre bránili až do inkasovaného gólu. Naše víťazstvo je zaslúžené, aj keď tesné. Škoda toho inkasovaného gólu v závere, ktorý ide na vrub nepozornosti. V dôležitom šesťbodovom zápase sme uspeli, čo by hráčom malo psychicky pomôcť. Vždy sa nám darí lepšie proti silnejším, v mužstve chýba tvorivá zložka a čaká nás veľa práce."

Pavel Vrba (tréner Púchova): "Zápas sa mi hodnotí ťažko, no víťazstvo Interu je zaslúžené. O úspechu súpera rozhodli dva okamihy. Prvý prišiel v 17. min po červenej karte Brisudu, odvtedy sme to mali zložité. Druhým rozhodujúcim momentom bol prvý gól v našej sieti, ktorý rozhodol o výsledku. Myslím si, že bol z kategórie lacnejších, pretože Ilizi nás predtým v mnohých situáciách dokázal podržať. Druhý gól sme potom dostali už do otvorenej obrany. Dnes mi v našej hre chýbala lepšia hra po stranách, čo však po vylúčení nebolo vôbec jednoduché."

Dukla Banská Bystrica - Artmedia Bratislava 0:0

ŽK: 34. Wozniak - 63. G. Straka, rozhodovali: Hracho - Sluk, Vindiš, 2846 divákov

B. Bystrica: Boroš - F. Kunzo, V. Veselý, Wozniak, Tomáš (46. Očovan, 85. Gibala) - Libič, Velický (80. Páleník), Bažík, M. Pančík - Semeník, Ľ. Vyskoč

Artmedia: Kamenár - Čišovský, Burák, P. Staňo, Tchuř - Mikulič (46. Urbánek), Kubala, G. Straka, Fodrek - Hartig (64. Sninský), Reiter (72. Piroska)

Na Štiavničkách sa hral kombinačný futbal, na oboch stranách viac dominovali obrany. Trávnik bol suchý, dobre pripravený. V prvom polčase si mužstvá nevypracovali veľa šancí. V 9. min Libič spoza šestnástky mieril tesne vedľa bránky Artmedie. Na opačnej strane priťukol Reiter loptu Kubalovi, ktorý netrafil odkrytý priestor. Dukla pohrozila z rohového kopu, keď centroval Bažík, no Semeník hlavou mieril vedľa. Bratislavčania sa mohli presadiť po peknom prieniku Čišovského z ľavej strany, ktorý sa dostal až na päťku, ale z uhla Boroš jeho strelu kryl a dorážka Hartiga taktiež stroskotala na domácom gólmanovi. V 38. min Bažík zahrával priamy kop, loptu po jeho centri však hlavičkoval Veselý vedľa. V druhom polčase mohla ísť Dukla do vedenia. V 56. min sa po rohu Bažíka dostal k lopte opäť Veselý, mieril pod brvno, no Kamenár výborne zasiahol. Artmedia hrozila po rohových kopoch, striedajúci Sninský to skúšal aj z takmer tridsiatich metrov, ale lopta končila nad brvnom. V 70. min unikol obrane hostí Vyskoč, Kamenár vybehol až za šestnástku, loptu vyrazil nohami pred Semeníka, ktorý však opustenú bránku netrafil. Potom hosťujúci Tchuř natiahol Boroša a následne tak urobil aj Piroska. Bezgólový stav sa však nemenil ani po Semeníkovej strele z hranice pokutového územia, keď slabo trafil loptu.

Hlasy:

Dušan Radolský (tréner B. Bystrice): "Som spokojný, že sme si vytvorili dostatok šancí proti Artmedii, ktorá hrá dobre a má najlepšiu obranu. Navyše sme dnes nedostali gól, čo si vážim. Po psychickej stránke výsledok nášmu mužstvu pomôže, dôležité je to, že sme neprehrali."

Ladislav Molnár (asistent trénera Artmedie): "Obidve mužstvá hrali na víťazstvo. Zápasu by svedčalo pár gólov na oboch stranách. Zvýšilo by to úroveň stretnutia. Keďže sa to nepodarilo, remíza je spravodlivá, bod sa cení. Vzhľadom na náš nahustený program som spokojný."

Spartak Trnava - FC Nitra 0:1 (0:1)

Gól: 25. Rák, ŽK: 54. Husár - 50. S. Bališ, 54. M. Farkaš, 74. Dobiáš, 85. Bubenko, 89. Leško, rozhodovali: Kačenga - Rendko, Brendza, 15 112 divákov

Trnava: Lipčák - Kotula, Poljovka, Čvirik, Husár - P. Ďuriš (66. Kriss), Kopúnek, Ujlaky (78. Fall), V. Labant (66. Semanko) - Blaha, Kožuch

Nitra: Senecký - Leško, Szórád, Čeman, Nečas - S. Bališ (90.+ P. Farkaš), M. Farkaš, Demo, Štajer (67. Bubenko) - Rák, Dobiáš

Favorizovaní Trnavčania začali náporom a už v 8. min po prihrávke Ujlakyho vyskúšal pozornosť Seneckého Kožuch. V 14. min odpovedala Nitra Demom, ktorého prudkú strelu vyrazil Lipčák na roh. Onedlho po centri P. Ďuriša opečiatkoval Blaha hlavou hornú žrď nitrianskej bránky. V 25. min vnikol Rák do pokutového územia po ideálnej prihrávke Dema a jeho strela skončila za chrbtom Lipčáka - 0:1. Po inkasovanom góle Trnavčania zvýšili úsilie, no prekonať pozornú obranu Nitry sa im do prestávky nepodarilo. V druhom polčase hostia koncentrovanou obranou nepúšťali futbalistov Spartaka do gólového zakončenia. Hra sa odvíjala medzi šestnástkami. V 78. min odstúpil pre zranenie špílmacher domácich Ujlaky s podozrením na zlomeninu píšťaly po faule Dobiáša zozadu, za ktorý videl hosťujúci hráč od neistého hlavného rozhodcu Kačengu iba žltú kartu. V závere sa stupňovala nervozita, prišla séria žltých kariet, no nitrianska obrana si udržala čisté konto. V nadstavenom čase mohol vyrovnať český kanonier Trnavy Blaha, ale sám pred Seneckým poslal loptu vedľa ľavej žrde.

Hlasy:

Jozef Adamec (tréner Trnavy): "Na zápas sme sa pripravovali zodpovedne, no všetko dnes bolo proti nám. Vďaka pánovi Galádovi vyprovokovali médiá kampaň a navyše v stretnutí sa rozhodca Kačenga vyhrážal naším hráčom. Svojím výkonom potvrdil, že nemá čo v lige hľadať. Pri trestných kopoch nitriansky múr stál vo vzdialenosti päť metrov od lopty. Súper mal šance, dal gól, a preto vyhral."

Ivan Galád (tréner Nitry): "Išli sme sem s cieľom byť vyrovnaným súperom domácim, čo sa nám podarilo a vďaka pohotovosti Ráka sme strelili aj gól. Ten nám priniesol tri cenné body a budeme sa aj v ďalších zápasoch snažiť o podobný bojovný výkon."