21. apríla 2012

Futbalový Slovan doma zvíťazil, v Prešove sa zrodila remíza

Výsledky 28. kola najvyššej slovenskej futbalovej ligy. ŠK Slovan Bratislava - FC ViOn Zlaté Moravce 3:0 (2:0) Góly: 9. Milinkovič, 35. K. Mészáros, 63. Konečný, ŽK: 83. ...

slovan BRATISLAVA 21. apríla (WEBNOVINY) - Výsledky 28. kola najvyššej slovenskej futbalovej ligy.

ŠK Slovan Bratislava - FC ViOn Zlaté Moravce 3:0 (2:0)

Góly: 9. Milinkovič, 35. K. Mészáros, 63. Konečný, ŽK: 83. Hodek (Zlaté Moravce), ČK: 30. M. Pavlovič (Zlaté Moravce), rozhodovali: Jaška - Balko, Benko, 1750 divákov

Slovan: P. Kováč - Bagayoko (53. Konečný), Kladrubský, Jánošík (46. Halenár), Pauschek - K. Mészáros, Kopúnek, Grendel, Milinkovič - Piroska (74. Szarka), O. Smetana
Zlaté Moravce: M. Kuciak - Pavlenda, M. Pavlovič, Pavol Majerník, Candrák - Orávik, Martin Luhový (39. Pintér), Paur, M. Hruška - Hodek (89. Lukáš Kováč), Brčák (70. Bernáth)

I. polčas

Na dvojgólovom vedení Slovana v prvom polčase stretnutia so Zlatými Moravcami mal najväčšiu zásluhu stredopoliar "belasých" Milinkovič. Už v 9. min otvoril skóre stretnutia, keď ukážkovo obišiel brankára hostí Kuciaka a loptu poslal do odkrytej bránky. Tvorivý stredopoliar domácich mal prsty aj v druhom góle, keď jeho tvrdú prízemnú strelu v 35. min pohotovo dorazil do siete Mészáros. V tom čase už hostia hrali bez vylúčeného Pavloviča, ktorého v 30. min poslal z ihriska rozhodca Jaška za faul na prenikajúceho Pauscheka. V prvom polčase mal viac z hry Slovan a brankár hostí Kuciak niekoľkokrát zachránil ViOn pred inkasovaním gólu. Prvýkrát tak urobil v 13. min, keď zachraňoval pred dôrazným Smetanom. V 32. min mu pri obhajovaní bránky pomohol obranca Majerník, ktorý včas odkopol polovysokú prihrávku Bagayoka. Hostia bránku Kováča ohrozili až v 42. min, no hlavička Brčáka tesne minula bránku.

II. poločas

Po zmene strán už v 48. min Kuciak včas zachránil na päťke pred Mészárosom. O desať minút neskôr sa vyznamenal domáci brankár Kováč, ktorý nohami vyrazil samostatný nájazd Hodeka. Domáci mohli v 60. a 65. min zvýšiť, v prvom prípade dvojica Smetana a Mászáros nedostihli prihrávku Pirosku a v druhom polovysoký center Pauscheka. Čo sa nepodarilo im dvom sa podarilo v 63. min Konečnému, ktorý využil chybu Kuciaka a zo 14 metrov trafil opustenú bránku Zlatých Moraviec. Kuciak svoju chybu odčinil v 75. a 78. min, keď s prehľadom zlikvidoval hlavičky Smetanu a Szarku. Gól hostí v 83. min neplatil pre postavenie mimo hry jeho autora Hodeka. V 83. min so šťastím "vychytal" Bernátha, a aj vďaka jeho zákrokom vyhral Slovan rozdielom triedy.

Hlasy:

Vladimír Weiss (tréner Slovana Bratislava): "Dnes som spokojný iba s víťazstvom, lebo tá hra, ktorú sme produkovali najmä v druhom polčase ma sklamala. Proti desiatim musíme hrať inak. Očakával som ďaleko lepší druhý polčas, bolo to bez pohybu, hráči sa nepresadzovali, hrali alibisticky, nikto na seba nechcel zobrať zodpovednosť. Náskok Žiliny a Trnavy je už dosť veľký, pôjdeme od zápasu k zápasu, uvidíme, čo z toho bude. Ak však chceme bojovať o titul, budeme musieť hrať iným spôsobom."

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): "Ťažko sa mi hodnotí toto stretnutie. Určite sme mali o tomto zápase inú predstavu, no v mužstve máme veľmi veľkú maródku. Ako sa hovorí, keď je citrón vyžmýkaný, ťažko z neho žmýkať ešte viac. Do zápasu sme zle vstúpili, domácim sme darovali prvý gól, potom prišlo vylúčenie a vzápätí druhý gól. Slovan bol lepším mužstvom, my sme sa nevedeli dostať do žiadnej šance. Paradoxom však je, že v druhom polčase sme si vypracovali štyri šance, z ktorých sme mohli dať dva góly. Vrásky na čele nám spôsobilo vylúčenie Pavloviča, pretože nás odvetné semifinálové stretnutie Slovenského pohára."

MFK Košice - FC Nitra 1:2 (0:1)

Góly: 90+. Kavka - 32. V. Gajdoš, 74. K. Kroupa, ŽK: 47. Sekulič - 40. Harbuľák, 49. Čirik, 72. A. Ivančík, 78. Boszorád, rozhodovali: Matúš - Mókoš, Súkeníková, 687 divákov

Košice: Tofiloski (46. F. López) - Mikuláš Tóth, Kavka, Ostojič, Sekulič - Viazanko, Karaš, Isola, Pačinda (46. Gál-Andrezly) - Škutka, K. Diaby (81. Nurkovič)
Nitra: L. Hroššo - Harbuľák, Šimončič, Martin Tóth, Čirik - F. Moravčík (72. O. Murín) - Ľ. Kolár (62. Šimonek), Seydouba Soumah (62. Ivančík), V. Gajdoš, Boszorád - K. Kroupa

I. polčas

Príjemné počasie akoby uspalo hlavných aktérov na trávniku, a tomu zodpovedala i hra v prvom polčase. Svedčil o tom aj pomer striel na bránku (2:2) a rohových kopov (1:1). Jediná vydarená akcia vyšla Gajdošovi so Soumahom, ich ukážkovú narážačku úspešne zakončil prvý menovaný.

II. polčas

Po prestávke bolo predsa len badateľné väčšie úsilie Košičanov po vyrovnaní a hra sa viac odvíjala pred pokutovým územím Nitry. Avšak keď sa už zdalo, že by mohlo dôjsť k vyrovnaniu, sériu chýb domácej defenzívy potrestal v 74. min Kroupa. Potom už úroveň hry opäť upadla a jediným pozitívom bol čestný úspech Kavku v nadstavenom čase z priameho kopu.

Hlasy:

Ladislav Šimčo (tréner Košíc): "Chýbali nám dnes kľúčoví hráči Šinglár, Kuzma a z našich mladých nemal kto tvoriť hru. Pozitívom sú iba ďalšie štarty týchto chlapcov v Corgoň lige."

Ladislav Jurkemik (tréner Nitry): "O hre Košíc išla dobrá správa, preto sme sa na súpera dobre pripravili. Vyšli nám dve dobré akcie, ktoré rozhodli o zápase a našom víťazstve."

1. FC Tatran Prešov - MFK Ružomberok 1:1 (1:1)

Góly: 3. Guba - 19. M. Poliaček, ŽK: 43. Krajník - 38. Kostelný, rozhodovali: Trutz - T. Somoláni, Mikulaj, 1530 divákov

Prešov: Jakub Diviš - P. Petráš, Piter-Bučko, Krajník, Krob - Lipták - Papaj, Adam (46. Štetina), Katona (82. Lysjuk), Jakovlev - Guba (69. Střihavka)
Ružomberok: Hrdlička - P. Maslo, Kostelný, Nosek, J. Chovanec - J. Vavrík, Ďubek - Skalák (83. Hoferica), M. Poliaček (71. Lásik), Š. Pekár - Masaryk

I. polčas

Prvý polčas až na zaujímavý úvod divákov príliš neuspokojil. Prešov využil nedorozumenie v obrane hostí a rýchlo otvoril gólový účet už v 3. min. Svoj premiérový presný zásah v jarnej časti zaznamenal Guba. Lenže už v 19. min bolo vyrovnané, keď skóroval bývalý prešovský hráč M. Poliaček, na ktorého strelu k pravej žrdi bol Diviš prikrátky. V ďalšom priebehu zaujala krížna Ďubekova strela tesne vedľa a z protiútoku nevyužitá obrovská šanca Gubu, ktorý išiel sám na Hrdličku po zaváhaní obrancu Kostolného. Ujať sa mohla aj strela Jakovleva z hranice šestnástky v 30. min, ukrajinský legionár najprv predviedol technické finesy, potom aj zakončil, avšak centimetre nad Hrdličkovu svätyňu. Na konci prvého polčasu sa mohol presadiť aj kanonier Masaryk po sérii kiksov prešovskej obrany, avšak v poslednej chvíli zachránil domáci brankár Diviš.

II. polčas

Ani v druhom polčase diváci veľa kvality na trávniku nevideli. Šancí bolo málo, akoby sa obe mužstvá uspokojili s treťou vzájomnou remízou 1:1 v tejto sezóne. V samom závere síce Prešov zahrával tri rohy po sebe, no bez gólového efektu.

Hlasy:

Sergij Kovalec (tréner Prešova): "Deľba bodov spravodlivo vyjadruje pomer síl na trávniku. Obidve mužstvá majú svoju kvalitu, obe chceli vyhrať, ale museli sa uspokojiť s jedným bodom."

Aleš Křeček (tréner Ružomberka): "Chceli sme v Prešove uhrať prijateľný výsledok a snáď aj zvíťaziť. Zrodila sa však remíza, ktorá je podľa môjho názoru spravodlivá. Škoda hlúpeho gólu, ktorý sme inkasovali hneď v úvode po našej hrubej chybe. No dokázali sme vyrovnať a s výsledkom som spokojný."

AS Trenčín - DAC 1904 Dunajská Streda 2:1 (1:1)

Góly: 25. Hlohovský, 53. L. Peltier - 14. Huber, ŽK: 19. Baéz, 56. R. Mazáň - 29. Adiaba, 42. Ayuk, 89. Fodrek, rozhodovali: P. Hrčka - Bóllo, Poláček, 3021 divákov

Trenčín: Volešák - Čögley, Kleščík, Ševela, Radovanovič (46. R. Mazáň) - Baéz - L. Peltier (56. P. Mazan), Salinas, Štefánik (85. V. Horváth), Hlohovský - Depetris
Dunajská Streda: P. Kučera - Nikolič, Adiaba, Huber, Laštovka - Lénárth (65. Urbánek) - Kabele, Ayuk (85. Érsek), Hözl, Fodrek - Delarge

I. polčas

Domáci sa od začiatku snažili diktovať tempo hry, ako prví však udreli hostia, pretože v 14. min Huber našiel priestor v spleti nôh pred bránkou a strelou k žrdi otvoril skóre. Trenčanom chvíľu trvalo, kým sa otriasli, no ich odpoveďou bol Hlohovského gólový zásah, keď domáci hráč z priameho kopu nádherne trafil do šibenice a bolo vyrovnané. Gól domácich povzbudil a opäť sa chopili taktovky, proti sústredenej obrane súpera sa však presadzovali ťažšie a streleckú mušku mali taktiež mierne vychýlenú. Hostia skúšali hrať na rýchle protiútoky, tie im však do prestávky nevychádzali.

II. polčas

Krátko po zmene strán v 53. min Peltier hlavičkou v "päťke" usmernil do siete Salinasov center a Trenčín sa aj za cenu strelcovej "rozbitej" hlavy ujal vedenia. V 68. min následne po sebe nevyužili obrovské šance domáci Depetris a Štefánik, vzápätí ešte Depetris trafil brvno. Keďže Trenčín potom nepremenil ešte niekoľko sľubných príležitostí, hostia bojovali až do záveru stretnutia. V kvalitou priemernom dueli si však už domáci súpera postrážili, a hoci v 87. min mal Delarge sám pred brankárom na kopačke vyrovnanie, Trenčín napokon zaznamenal domáce víťazstvo.

Hlasy:

Adrián Guľa (tréner Trenčína): "Bol to pre nás mentálne náročný zápas, ktorý sme si sami sťažili pomalou prechodovou fázou do útoku i chýbajúcou efektivitou v zakončovaní. Súper sa dostal do jednogólového vedenia, ale teší nás, že sme túto situáciu zvládli a výsledok otočili. Naše víťazstvo sa nerodilo ľahko, o to viac je pre nás cennejšie, no výkon si musíme podrobne rozobrať, pretože sme nepredviedli to, čo vieme a sme schopní hrať."

Krisztián Németh (tréner Dunajskej Stredy): "Zápas sme začali dobre, kompaktne sme bránili a boli sme dôrazní v súperovej šestnástke, navyše sme išli do gólového vedenia. Potom však boli domáci aktívnejší, podarilo sa im vyrovnať, a keďže v druhom polčase sme sa rozbiehali pomalšie, domáci to využili na strelenie druhého a zároveň rozhodujúceho gólu. V závere sme ešte zabojovali, ale keďže sme nedokázali skórovať ani z dvoch metrov, odchádzame bez bodového zisku."

FK Senica - Dukla Banská Bystrica 0:0

ŽK: 21. Gorosito - 38. M. Bažík, rozhodovali: Vnuk - R. Sluk, D. Hrčka, 1189 divákov

Senica: Kamesch - Štěpanovský (70. Blackburn), P. Pavlík, Gorosito, Pedro Leal - T. Kóňa, Križko - Jaroslav Diviš, J. Černý (46. Wijlaars), Kalabiška - Diarrassouba (29. Bolinha)
Banská Bystrica: Boroš - M. Pančík, Poljovka, Gyömbér, Savič - Marek Hlinka, M. Bažík (64. Považanec) - Brašeň (80. Rejdovian), R. Augustín (73. Slančík), Hučko - M. Kuzma

I. polčas

Tréner Senice Griga musel tesne pred stretnutím riešiť nepríjemnú záležitosť, keď namiesto zraneného gólmana Boleka nastúpil Kamesch. Prvý polčas priniesol sotva priemernú hru, chýbala väčšia aktivita a nasadenie. Už v 4. min zakončoval domáci Černý nad bránku hostí. Hralo sa prevažne v strede poľa, takmer bez zakončenia. Až po polhodine hry "Záhoráci" smerom dopredu vymysleli gólovú šancu, v 34. min po akcii Černého so striedajúcim Bolinhom nastrelil Kalabiška z vnútra pokutového územia pravú žrď. O dve min zakončoval Diviš, loptu tesne pred brankárom tečoval opäť Kalabiška, Boroš ale loptu vytlačil na roh.

II. polčas

Futbalová bieda pokračovala aj po prestávke, obidva tímy sa akoby šetrili na utorňajšie semifinálové odvety a divákom veľa krásy nepredviedli. V 48. min dobre zaútočil Seničan Leal, jeho strelu z dobrej pozície Boroš kryl. Do gólovej možnosti sa v 69. min dostal po Bolinhovom centri Wiljaars, sám na päťke ale mieril vedľa. Seničania mohli skórovať ešte aj o 10 min neskôr, po Kóňovom centri zakončoval Kalabiška, no trafil na päťke ležiaceho spoluhráča Križka. V samom závere mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu hostia. V 87. min Kuzmovo zakončenie Kamesch vyrazil pred Hučka, no ten z dvoch metrov prekopol senickú bránku. V nadstavenom čase mohol o troch bodoch pre Bystricu rozhodnúť striedajúci Považanec, avšak jeho strela letela iba tesne vedľa šibenice a tak stretnutie skončilo bezgólovou remízou.

Hlasy:
Stanislav Griga (tréner Senice): "Nie som spokojný s výsledkom a ešte menej s predvedenou hrou. Zle sme sa pohybovali, veľmi zle sme pracovali s loptou, robili sme veľmi veľa nevynútených chýb. Vládla zbytočná nervozita, neviem prečo. S gólovými príležitosťami, ktoré sme mali, sme narábali veľmi laxne. Pred utorkom mám vrásky, lebo to, čo dnes mužstvo predviedlo, bol najhorší výkon sezóny, horší ako proti Košiciam, a to už je čo povedať."

Štefan Zaťko (tréner Banskej Bystrice): "Videli sme celkom rušné stretnutie, dostatočne bojovné, agresívne, kde sa mužstvá v určitých fázach striedali v ľahkých stratách lôpt a neúspešných kombináciách. Na druhú stranu niektoré herné momenty nám a takisto súperovi vyšli. Vypracovali sme si my aj súper tri až štyri gólové príležitosti, no ani jedno mužstvo nestrelilo gól. S remízou môžeme byť spokojní."