04. mája 2014

Gáborík dvoma gólmi a asistenciou zariadil víťazstvo Los Angeles

Marián Gáborík (12) strieľa gól.

Marián Gáborík (12) strieľa gól. Foto: TASR/AP
Boston 3. mája (TASR) - Útočník Los Angeles Kings Marián Gáborík zažiaril v úvodnom zápase semifinále Západnej konferencie zámorskej hokejovej NHL proti Anaheimu (3:2 pp). Slovenský reprezentant sa podieľal na všetkých troch góloch Kings a duel ukončil s bilanciou 2+1. V 10. minúte si pripísal asistenciu na presnom zásahu Aleca Martineza a sedem sekúnd pred koncom tretej tretiny strelil vyrovnávajúci gól na 2:2, čím poslal zápas do predĺženia. V ňom napokon po 12 minútach rozhodol o triumfe LA a vyhlásili ho za prvú hviezdu zápasu. "Králi" sa ujali vedenia v sérii 1:0.

Slovenskí obrancovia Andrej Meszároš so Zdenom Chárom prispeli v druhom zápase semifinále Východnej konferencie asistenciami k výhre Bostonu and Montrealom 5:3. Bruins, ktorí po druhej tretine ešte prehrávali 1:3, tak vyrovnali stav série na 1:1.