23. októbra 2013

Gáborík prispel gólom k triumfu Columbusu , Kesselov hetrik

New York 23. októbra (TASR) - Slovenský hokejový útočník Marián Gáborík prispel jedným gólom k triumfu Columbusu v noci na stredu nad New Jersey 4:1, keď v poslednej minúte spečatil skóre do prázdnej bránky hostí.

Marián Hossa (vľavo) v súboji s Mattom Gilroyom z Floridy počas druhej tretiny zápasu NHL Chicago Blackhawks - Florida Panthers Foto: TASR/AP

"Slovenský" súboj medzi domácou Floridou a Chicagom vyznel lepšie pre hostí Mariána Hossu a Michala Handzuša.

Síce vyšli obaja bodovo naprázdno, nakoniec sa tešili z víťazstva 3:2 po predĺžení a nájazdoch. Panter Tomáš Kopecký skončil taktiež bez bodu. Hráči Washingtonu odštartovali päťzápasový trip na súperových klziskách triumfom vo Winnipegu 5:4 pp a sn, keď rozhodujúci nájazd premenil Čech Martin Erat.

Edmonton prehrával na ľade Montrealu po polovici zápasu 0:2, no nakoniec sa tešil z tesnej výhry 4:3. Pre "olejárov" to bol už druhý triumf v rade, no napriek tomu ostali so siedmymi bodmi na predposlednej priečke Západnej konferencie. V bránke domácich dostal pred Petrom Budajom prednosť Carey Price. V stretnutí Toronta s Anaheimom sa zaskvel útočník Phil Kessel, ktorý hetrikom zariadil víťazstvo "javorových listov" 4:2.