24. decembra 2008

Gáborík strelil gól, ďalší štyria Slováci asistovali

V utorkových zápasoch zámorskej hokejovej NHL sa zo Slovenských hráčov najviac darilo útočníkovi Minnesoty Wild Mariánovi Gáboríkovi, ktorý gólom a asistenciou prispel k víťazstvu svojho tímu nad ...

NEW YORK 24. decembra (WEBNOVINY) - V utorkových zápasoch zámorskej hokejovej NHL sa zo Slovenských hráčov najviac darilo útočníkovi Minnesoty Wild Mariánovi Gáboríkovi, ktorý gólom a asistenciou prispel k víťazstvu svojho tímu nad Carolinou 3:2. Gáboríka, ktorý dosiahol svoj tretí gól v sezóne, vyhlásili vďaka jeho aktivite (5 striel) i produktivite za druhú hviezdu stretnutia. Najproduktívnejší Slovák v NHL 2008/2009 Marián Hossa rozšíril svoje bodové konto v utorok o asistenciu v zápase so St. Louis (4:1). Útočník Detroitu prihrával v oslabení Pavlovi Daciukovi na štvrtý gól svojho tímu. Hossa má pred vianočnou prestávkou na svojom konte 34 bodov (17+17). Aj naďalej sa darí Bostonu, ktorý vyhral v New Jersey 2:0, a jeho kapitán Zdeno Chára prihrával na víťazný gól. Svoje bodové kontá si v utorok vylepšili aj Boris Valábik z Atlanty a Richard Zedník z Floridy, obaja prihrávali na jeden z gólov svojich mužstiev. Výsledky - utorok: New Jersey - Boston 0:2 (0:0, 0:0, 0:2) - Zdeno Chára (Boston) 0+1 NY Islanders - Atlanta 2:4 (0:1, 1:1, 1:2) - Boris Valábik (Atlanta) 0+1 NY Rangers - Washington 4:5 po predĺžení (3:0, 1:1, 0:3 - 0:1) Philadelphia - Ottawa 6:4 (2:1, 2:1, 2:2) Columbus - Los Angeles 0:3 (0:2, 0:0, 0:1) Toronto - Dallas 2:8 (0:4, 1:3, 1:1) Pittsburgh - Tampa Bay 0:2 (0:0, 0:1, 0:1) Florida - Nashville 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) - Richard Zedník (Florida) 0+1 Detroit - St. Louis 4:1 (2:0, 2:0, 1:1) - Marián Hossa (Detroit) 0+1 Minnesota - Carolina 3:2 (0:1, 3:1, 0:0) - Marián Gáborík (Minnesota) 1+1 Colorado - Phoenix 5:4 po predĺžení (1:1, 1:0, 2:3 - 1:0) Calgary - Anaheim 4:3 (0:0, 1:1, 3:2) San Jose - Vancouver 5:0 (3:0, 2:0, 0:0) SITA