Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

16. júna 2021

Gastropodnikatelia sa dočkali iba sľubov. Ani po štrnástich mesiacoch nemôžu niektorí požiadať o pomocAni po 14 mesiacoch nemôžu strední a veľkí podnikatelia v gastre a cestovnom ruchu požiadať o pomoc so zníženými tržbami. Konštatovala to v streduZdieľať
bp_7691 676x451 16.6.2021 (Webnoviny.sk) - Ani po 14 mesiacoch nemôžu strední a veľkí podnikatelia v gastre a cestovnom ruchu požiadať o pomoc so zníženými tržbami. Konštatovala to v stredu iniciatíva Zachráňme gastro!.


Títo podnikatelia už dávnejšie dosiahli podľa iniciatívy strop pomocí s nájomným a zníženými tržbami vo výške 800-tisíc eur a pomoc pre ich podniky z ministerstva dopravy nebola stále vypísaná.

„Sľuby, sľuby, sľuby. Najneskorší termín, ktorý nám politici začiatkom roka sľubovali ohľadne veľkej pomoci bol marec, apríl. Teraz máme jún a stále počujeme iba nebojte sa, už o pár dní. Schopnosť opakovane nedodržať vlastné slová vypovedá o „profesionalite“ našich politikov a ich podriadených,“ povedal hovorca iniciatívy Zachráňme gastro! Ján Laš.

Neustále doprosovanie je podľa Laša únavné a neuveriteľne ponižujúce.

„Až 100 000 ľudí z gastronómie je neustále odsúvaných. Platíme dane, máme e-kasy, nežiadame nič viac ako ostatní podnikatelia – chceme pracovať. Ale ak sme boli z rozhodnutia vlády zatvorení, áno, chceme adekvátne kompenzácie a pomoc. Bez zlého úmyslu, či vyhrážania sa, myslíme si, že táto diskriminácia slovenských podnikateľov sa politikom a ekonomike štátu môže vypomstiť vo forme krachov, minimálne v niektorých regiónoch a v úrovni služieb, ktoré potom turisti, ale aj Slováci, budú vyhľadávať v zahraničí,“ dodal Laš.


Zdroj: Webnoviny.sk - Gastropodnikatelia sa dočkali iba sľubov. Ani po štrnástich mesiacoch nemôžu niektorí požiadať o pomoc © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zlepšia sa služby pre ľudí s mentálnym postihnutím? Ministerstvo plánuje výzvu v hodnote 4,75 miliónov
<< predchádzajúci článok
Francúzi už nebudú musieť nosiť na verejnosti rúška, o pár dní sa skončí aj zákaz nočného vychádzania

Gastropodnikatelia sa dočkali iba sľubov. Ani po štrnástich mesiacoch nemôžu niektorí požiadať o pomoc - diskusné fórum čitateľov