Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. mája 2019

Generálna prokuratúra žiada prísnejší trest pre Juraja H.Na archívnej snímke obvinený Juraj H.Zdieľať
Na archívnej snímke obvinený Juraj H. Foto: TASR - Martin Baumann
Bratislava 24. mája (TASR) – Generálna prokuratúra (GP) SR uložila krajskej prokurátorke v Bratislave povinnosť podať odvolanie vo veci zabitia Filipínca Henryho Acordu. TASR informovala hovorkyňa GP SR Andrea Predajňová.


„Generálna prokuratúra Slovenskej republiky preskúmala trestnú vec a uložila krajskej prokurátorke v Bratislave podať odvolanie proti výroku o treste pre neuloženie prísnejšieho trestu,“ spresnila Predajňová.

Juraja H., obžalovaného zo zabitia Filipínca Henryho Acordu, odsúdil 14. mája senát Okresného súdu (OS) Bratislava I na šesťročný trest odňatia slobody nepodmienečne. Trest by si mal odpykať v ústave s minimálnym stupňom stráženia. Juraj H. mal 26. mája minulého roka napadnúť na Obchodnej ulici v Bratislave Filipínca, ktorý sa snažil zabrániť obťažovaniu dvoch žien.

Náhradu škody si od Juraja H. v prípade uznania viny požadoval zástupca príslušnej zdravotnej poisťovne aj právny zástupca pozostalých. Ten žiada nielen náhradu pohrebných nákladov, cestovných nákladov pozostalých, ale aj ušlú mzdu a morálnu ujmu, ktorej výšku by mal teda posúdiť súd v civilnom konaní.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Severná Kórea odmieta ďalšie rozhovory, kým USA nezmenia svoj prístup
<< predchádzajúci článok
Lesy SR: Je pre nás kľúčové byť transparentnou spoločnosťou

Generálna prokuratúra žiada prísnejší trest pre Juraja H. - diskusné fórum čitateľov