05. septembra 2007

Gereková na MS v pretekoch s hromadným štartom opäť piata

Slovenská reprezentantka Janka Gereková obsadila v stredajších pretekoch na 5 km s hromadným štartom na majstrovstvách sveta v letnom biatlone v estónskom stredisku Otepää rovnako ako v ...

OTEPÄÄ 5. septembra (WEBNOVINY) - Slovenská reprezentantka Janka Gereková obsadila v stredajších pretekoch na 5 km s hromadným štartom na majstrovstvách sveta v letnom biatlone v estónskom stredisku Otepää rovnako ako v utorňajších rýchlostných pretekoch 5. miesto. Od úvodnej streľby sa pohybovala na piatom-šiestom mieste, v druhej polovici pretekov si už bezpečne udržiavala piatu pozíciu a dokonca mierne znižovala stratu na pred ňou bežiace pretekárky. Na medailu si však opäť nesiahla. Delilo ju od nej rovných 46 sekúnd, za novou svetovou šampiónkou Nataliou Sokolovovu z Bieloruska, ktorá získala v Otepää už svoje druhé zlato, zaostala o 1:12,0 min. Gereková bola jednou zo štyroch pretekárok, ktoré z 20 terčov na štyroch položkách minuli iba po 3 a boli tak najlepšími strelkyňami štartového poľa.

Výsledky - preteky s hromadným štartom - 5 km - krosový beh:
ŽENY:
1. Natalia Sokolovová (Bielorus.) 24:37,5 min (4 trestné okruhy), 2. Jelena Chrustalevová (Kazach.) +2,8 s (3), 3. Anna Sorokinová (Rus.) +26,0 (3), ... 5. Janka Gereková (SR) +1:12,0 (3)