10. apríla 2009

Gól a asistencia Cháru v štvrtkovom zápase NHL

Slovenský obranca Bostonu Zdeno Chára si štvrtkovom stretnutí kanadsko-americkej hokejovej NHL proti Montrealu (5:4 po predĺžení) pripísal na svoje konto po jednom góle a asistencii. Chára strelil počas ...

NEW YORK 10. apríla (WEBNOVINY) - Slovenský obranca Bostonu Zdeno Chára si štvrtkovom stretnutí kanadsko-americkej hokejovej NHL proti Montrealu (5:4 po predĺžení) pripísal na svoje konto po jednom góle a asistencii. Chára strelil počas presilovej hry v tretej tretine svoj 19. gól v sezóne, ktorým sa postaral o vyrovnanie na 4:4. Predtým prihrával Markovi Recchimu tiež pri početnej výhode na gól na 3:1. Vladimír Mihálik z Tampy si do štatistík pripísal jednu asistenciu (dovedna ich má na konte tri), ale jeho tím podľahol Washingtonu 2:4. V bránke Colorada sa predstavil Peter Budaj, ktorý zneškodnil 37 z 39 striel hráčov Dallasu a hoci v samostatných nájazdoch inkasoval trikrát, vyhlásili ho za prvú hviezdu zápasu. Dallas napokon zvíťazil v Colorade 3:2 po samostatných nájazdoch.

Boston - Montreal 5:4 po predĺžení (1:0, 2:4, 1:0 - 1:0) - Zdeno Chára (Boston) 1+1

N. Y. Rangers - Philadelphia 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Carolina - Buffalo 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)

Atlanta - Florida 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)

Ottawa - New Jersey 2:3 po samost. nájazdoch (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0, 0:1)

Pittsburgh - N. Y. Islanders 6:1 (1:1, 2:0, 3:0)

Tampa Bay - Washington 2:4 (1:1, 0:2, 1:1) - Vladimír Mihálik (Tampa) 0+1

Detroit - Nashville 3:4 po samost. nájazdoch (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0, 0:1)

Colorado - Dallas 2:3 po samost. nájazdoch (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0, 0:1) - Peter Budaj (Colorado) chytil 37 z 39 striel súpera

Vancouver - Los Angeles 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

San Jose - Phoenix 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)