01. januára 2011

Gólová premiéra Tatara, 2 presné zásahy Višňovského

Hokejový útočník Tomáš Tatar sa gólovo presadil vo svojom debute v zámorskej NHL. Dvadsaťročný hokejista v službách Detroitu, ...

bez nazvu Gólová premiéra Tomáša Tatara v drese Detroit Red Wings Foto: SITA/APNEW YORK 1. januára (WEBNOVINY) - Hokejový útočník Tomáš Tatar sa gólovo presadil vo svojom debute v zámorskej NHL. Dvadsaťročný hokejista v službách Detroitu, ktorého do prvého tímu Red Wings povolali z farmy v Grand Rapids v posledný deň roka 2010, vyrovnával v 51. min zápasu na ľade New York Islanders na 3:3. Domáci napokon vyhrali 4:3 po predĺžení. Tatar pri svojej premiére odkorčuľoval vyše 12 minút, na svojom konte mal aj plusový bod a tri bodyčeky. V drese Islanders sa z výhry tešil obranca Milan Jurčina, s vyše 28 minútami jeden z najvyťaženejších hráčov zápasu.

Jaroslav Halák v bránke St. Louis neinkasoval prvých 40 minút a jeho spoluhráči si proti Phoenixu vypracovali vedenie 4:0. Napokon sa Blues museli strachovať o výsledok, keď sa Coyotes presadili trikrát. Halák napokon zápas skončil s tridsiatimi úspešnými zákrokmi, za ktoré ho vyhlásili za prvú hviezdu duelu.

Ocenenie pre prvú hviezdu si za svoj výkon vyslúžil aj Ľubomír Višňovský z Anaheimu, ktorý proti Philadelphii strelil 2 góly. Topoľčiansky odchovanec má na svojom konte už 30 bodov (7+23) a je najproduktívnejším Slovákom ročníka. Andrej Meszároš z Philadelphie si svoje konto plus/mínus bodov rozšíril o jednu plusku a s celkovo 24 dominuje NHL.

Tohtosezónnu premiéru v NHL absolvoval Marek Svatoš, ktorý bol ešte pred vyše týždňom hráčom ruského Omska. V drese Nashville odkorčuľoval pri výhre 4:1 nad Minnesotou takmer 10 minút a na svojom konte mal aj jeden dvojminútový trest za hákovanie a tri strely na bránku.

Výsledky piatkových zápasov zámorskej hokejovej NHL:
New Jersey - Atlanta 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Góly: 2. Fayne (J. Arnott), 22. Langenbrunner (J. Arnott), 54. Kovaľčuk - 53. Byfuglien (Burmistrov, A. Stewart). Vylúčení: 2:2 na 2 min, navyše: Fayne - Thorburn obaja na 5 min za bitku, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:29, brankári: Hedberg - Ch. Mason. Diváci: 13 492.

Florida - Montreal 2:3 po predĺžení (0:0, 2:2, 0:0 - 0:1)
Góly: 21. Weiss (Higgins, Wideman), 23. Kulikov (Santorelli, Booth) - 31. Wisniewski (Hamrlík, S. Gomez), 33. Gionta (Gomez, Wisniewski), 64. Wisniewski (Cammalleri, Plekanec). Vylúčení: 4:6, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 22:48, brankári: Vokoun - Auld. Diváci: 20 072.

Minnesota - Nashville 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Góly: 59. Kobasew (Havlát, Cullen) - 5. Franson (O'Brien, Legwand), 31. Hörnqvist (S. Weber, Dumont), 59. J. Ward, 60. S. Kosticyn (Legwand, S. Weber). Vylúčení: 1:4, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 23:32, brankári: Niklas Bäckström - Rinne. Diváci: 18 285.

Detroit - NY Islanders 3:4 po predĺžení (1:2, 1:1, 1:0 - 0:1)
Góly: 12. Franzén (Zetterberg, Holmström), 40. Filppula (Helm, Lidström), 51. TATAR (Helm, Rafalski) - 14. Moulson (MacDonald, Tavares), 20. Tavares (Gervais, Konopka), 36. Joensuu (JURČINA, M. Martin), 64. Parenteau (Tavares, MacDonald). Vylúčení: 2:5, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 41:23, brankári: Howard - Roloson. Diváci: 20 066.

Columbus - Ottawa 4:3 po predĺžení (1:0, 2:1, 0:2 - 1:0)
Góly: 11. Umberger (Ťutin, Voráček), 33. Pahlsson (Ch. Clark), 36. Nash (Huselius, Vermette), 63. Voráček - 39. Fisher, 42. Foligno (Winchester, Ch. Neil), 59. Alfredsson (M. Michálek, Kovaľov). Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: Dorsett - Lee obaja na 5 min za bitku, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 23:38, brankári: S. Mason - Elliott. Diváci: 17 652.

Anaheim - Philadelphia 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Góly: 6. J. Blake (Lydman, Hiller), 24. VIŠŇOVSKÝ (Selänne, S. Koivu), 26. J. Blake (Lupul, S. Koivu), 46. Ryan (Lydman, Perry), 57. VIŠŇOVSKÝ (Selänne, McMillan) - 29. Nödl (Carle, J. Carter), 44. J. Carter. Vylúčení: 2:2 na 2 min, navyše: Chipchura - Carcillo obaja na 5 min za bitku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 27:37, brankári: Hiller - Bobrovskij. Diváci: 17 103.

Dallas - Vancouver 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)
Góly: 44. Morrow (Ribeiro, L. Eriksson) - 18. D. Sedin (H. Sedin, Ehrhoff), 18. Torres (Hansen, Bieksa), 30. H. Sedin (Edler, D. Sedin), 37. Bieksa (Hamhuis, Malhotra). Vylúčení: 7:5 na 2 min, navyše: Ott - Bolduc obaja na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 45:22, brankári: Lehtonen (37. Raycroft) - Schneider. Diváci: 17 733.

St. Louis - Phoenix 4:3 (1:0, 2:0, 1:3)
Góly: 15. Boyes (Steen, Jackman), 28. E. Johnson (Backes, Jackman), 39. Pietrangelo (Colaiacovo, Berglund), 44. Steen - 47. Doan (Belanger, Upshall), 59. Korpikoski (Yandle, Morris), 60. Doan (Aucoin, Upshall). Vylúčení: 3:2, presilovky a oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 22:33, brankári: HALÁK - Bryzgalov. Diváci: 19 150.

Calgary - Colorado 3:2 (0:0, 3:0, 0:2)
Góly: 26. Kostopoulos (Jackman, Giordano), 27. Iginla (Tanguay, O. Jokinen), 34. Jackman (Kostopoulos, Babčuk) - 48. Winnik (O'Reilly), 58. Fleischmann (Duchene). Vylúčení: 2:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 23:21, brankári: Kiprusoff - Anderson. Diváci: 19 289.