Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

13. apríla 2006

Google kúpil od austrálskeho študenta revolučný vyhľadávací softvérDvadsaťšesťročný austrálsky študent vyvinul na svojej univerzite softvér, ktorý má spôsobiť revolúciu vo vyhľadávaní informácií v internete.Zdieľať
      Firma Google, prevádzkujúca jeden z najvyužívanejších vyhľadávacích internetových nástrojov, program Orion ihneď kúpila a jeho autora Oriho Allona prijala do svojich služieb v centrále v Silicon Valley. Uviedla to dnes finančná spravodajská agentúra Bloomberg, citujúca hovorca Googla Barryho Schnitta. Google by mohol zabezpečením si práv na sofvér predbehnúť svojich hlavných konkurentov Microsoft a Yahoo!

      Program dokáže už priamo do výsledného zoznamu zaradiť informácie z vyhľadaných stránok bez toho, aby používateľ musel klikať na ich adresy. Orion tiež zobrazí výsledky, ktoré majú súvislosť so zadanými slovami. Napríklad po zadaní pojmu "americká revolúcia" sa nájdu aj stránky, ktoré obsahujú slová "George Washington" alebo "deklarácia nezávislosti".
      Allon vyvinul softvér ako doktorand len za šesť mesiacov. "Myslím si, že univerzita Nového Južného Walesu a osobitne Ústav pre počítačovú vedu sú ideálnymi miestami na realizáciu nápadov, ktoré sa dajú predať na trhu," povedal Allon novinám Sydney Morning Herald.

(TASR)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Johnny a Melánia prinesú na Slovensko "otca" nového hip-hopového štýlu
<< predchádzajúci článok
Tri mesiace sa Autrálčan uviaznutý vo vnútrozemí živil žabami a pijavicami