Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

18. februára 2018

Graňák nevie Slovincov hodiť za hlavu, ale už rieši AmeričanovNa snímke slovenský hokejista Miloš Bubela (vpravo) sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu v presilovke počas zápasu základnej B-skupiny Slovinsko - Slovensko na zimných olympijských hrách v Kangnungu 17. februára 2018. Zľava ...Zdieľať
Na snímke slovenský hokejista Miloš Bubela (vpravo) sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu v presilovke počas zápasu základnej B-skupiny Slovinsko - Slovensko na zimných olympijských hrách v Kangnungu 17. februára 2018. Zľava Martin Bakoš, Peter Čerešňák, Dominik Graňák a Marcel Haščák. Foto: TASR/Martin Baumann
 
Pjongčang 18. februára (TASR) - Dominika Graňáka aj na druhý deň mrzela prehra so Slovinskom. Aj keď slovenské olympijské mužstvo dokázalo zo stavu 0:2 dostať zápas do predĺženia, nájazdy rozhodli o poslednom mieste v B-skupine: "Nedokážem to hodiť za hlavu," konštatoval smutne v nedeľu v Slovenskom dome v Kangnungu, v prímorskom dejisku ZOH.


Slovenský hokej, ktorý senzačne na úplný začiatok turnaja zdolal topfavorita pod značkou Olympijskí športovci z Ruska, tak obsadil v základnej fáze až 10. priečku a namiesto rysujúceho sa priameho postupu medzi najlepšiu osmičku tak zaujal až 6. pozíciu v osmičke kvalifikácie o štvrťfinále: "Mali sme to rozohrané veľmi dobre a bolo to v našich rukách. Stačilo vyhrať ešte jeden zápas. Je to však keby, bohužiaľ sme to nezvládli. Dosť to mrzí. Fakt som to ešte nestrávil."

Medzitým sa však (prakticky) rozhodlo o súperovi a tak treba rozmýšľať nad týmto zápasom. Osud a formát turnaja zariadil tím USA, s ktorými sa slovenskí hokejisti stretli už v skupine a v tomto jedinom vystúpení z troch nezískali ani bod: "Ťažko povedať, či to je výhoda, že už sme silu súpera okúsili. Dôležité budú opäť výkony brankárov a my máme našich, musím povedať, že na správnom mieste. Obaja nás podržali a dúfam, že tomu bude tak a v tomto zápase. U nás korčuliarov herné činnosti fungujú, ale bohužiaľ je nízka produktivita. Až na oslabenia sme proti Američanom veľmi solídne bránili, ale vpredu musíme byť odvážnejší a skúsiť šťastie."

Dominik Graňák v reprezentácii už všeličo preskákal, ale týmito hrami ja nadšený. Atmosférou akcie i samotným turnajom. "Bolo by super, keby sa nám podarilo predĺžiť naše účinkovanie ešte aspoň na dva zápasy. Bude k tomu ale treba podať teraz maximálne koncentrovaný výkon. Američania nie sú nezdolateľní, ale treba priznať, že v tom zápase boli lepší. Na to, koľko chýb sme urobili, bol ten priebeh pomerne vyrovnaný a neboli sme ďaleko od lepšieho výsledku. Musíme zlepšiť viacero vecí a azda budeme mať šťastie."

vyslaní redaktori TASR ph ak

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
ZOH: Rýchlokorčuliarka Kodairová získala zlato na 500 m
<< predchádzajúci článok
Jegličov špeciálny duel so Slovákmi: Viem, čo som spravil

Graňák nevie Slovincov hodiť za hlavu, ale už rieši Američanov - diskusné fórum čitateľov