Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. júna 2013

Hackeri zaútočili na Južnú Kóreu, krajina obviňuje KĽDRNeznámi hackeri v utorok zaútočili na oficiálne webové stránky najdôležitejších inštitúcií v Južnej Kórei. Vláda už preto vydala oficiálne varovanie. Internetoví piráti odstavili aj ...Zdieľať
hacker SOUL 25. júna (WEBNOVINY) - Neznámi hackeri v utorok zaútočili na oficiálne webové stránky najdôležitejších inštitúcií v Južnej Kórei. Vláda už preto vydala oficiálne varovanie.


Internetoví piráti odstavili aj servery prezidentského Modrého domu v hlavnom meste Soul presne v čase, keď si krajina pripomína výročie začiatku kórejskej vojny z rokov 1950 až 1953.

Útok okrem štátnych inštitúcií pocítili aj prevádzkovatelia viacerých spravodajských portálov, ktoré preto nefungovali.

Hackeri svoju akciu pravdepodobne zámerne naplánovali na 25. júna, teda presne 63 rokov od začiatku vojny na Kórejskom polostrove. Úrady zatiaľ nezverejnili, kto podľa nich môže za útokom stáť, všeobecne sa však predpokladá, že akciu naplánovali v susednej Kórejskej ľudovodemokratickej republike (KĽDR).

Na niektorých napadnutých stránkach sa objavili oslavné ódy na severokórejského vodcu Kima Čong-una, iné zase odkazovali na hackerskú skupinu Anonymous. Tá ale zaangažovanie sa do akcie prostredníctvom svojho konta na sociálnej sieti Twitter odmietla.

Južná Kórea sa stala terčom podobne rozsiahleho útoku naposledy v marci, pričom Soul z neho obvinil komunistický režim v KĽDR. Paradoxom je, že obyčajní ľudia majú v KĽDR prístup k internetu len veľmi obmedzený, pričom väčšinou sa môžu dostať len na štátom spravované stránky.

Širší web je prístupný len vláde a armáde. Komunistický Sever podľa tajných služieb v Južnej Kórei pravidelne uskutočňuje útoky na ich siete, pričom najmenej raz za posledné roky sa mu viackrát podarilo nabúrať aj do databáz tamojšieho ministerstva obrany.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SOFTIP prináša ERP riešenie cez cloud a bezplatne
<< predchádzajúci článok
Znižovanie trestných sadzieb za drogy je podľa Figeľa chybou