30. decembra 2010

HÁDZANÁ: Druhé víťazstvo SR nad Alžírskom

Michal Kopčo zo Slovenska (vpravo) bránený Ayatom Hamoudom z Alžírska (vľavo) počas prípravneho zápasu na MS vo Švédsku 2011 v mužskej hádzanej medzi Slovenskom a Alžírskom

bez nazvu Michal Kopčo zo Slovenska (vpravo) bránený Ayatom Hamoudom z Alžírska (vľavo) počas prípravneho zápasu na MS vo Švédsku 2011 v mužskej hádzanej medzi Slovenskom a AlžírskomFoto: SITA/Martin Havran HLOHOVEC 30. decembra (WEBNOVINY) - Hádzanári Slovenska zvíťazili vo štvrtkovom odvetnom medzištátnom priateľskom stretnutí v Hlohovci nad reprezentantmi Alžírska 25:23 (13:13). Zverenci trénera Zoltána Heistera nadviazali na utorkové víťazstvo 33:23 a v celkovo treťom vzájomnom meraní síl si pripísali na konto druhý triumf. Pre oba tímy boli zápasy súčasťou prípravy na januárové majstrovstvá sveta vo Švédsku. Slováci majú teraz dvojdňové voľno, po Novom roku sa zídu 2. januára opäť v Hlohovci.

Výsledok - štvrtok:
Slovensko - Alžírsko 25:23 (13:13)
Zostava a góly SR: R. Štochl, Paul - Petro 2, Kopčo 1, Mazák, M. Straňovský 6/2, T. Urban, T. Straňovský 1, Antl 2, F. Šulc ml. 5, Baláž, Masica, Tumidalský 1, Pekár 1, Strapko 6, Guzy
Najviac gólov za Alžírsko: Saci 6, Layadi 6/2, Berkous 5, Hamad 4
pok. hody: 2/2/ - 2/2, vylúčení: 5 - 9, ČK: 22. Kerbouche (Alž.) za faul, rozhodovali: Sivák a Dvorský (obaja SR), 400 divákov

Prvý polčas štvrtkového duelu sa niesol vo vyrovnanom duchu. Ani jedno družstvo sa nedokázalo výraznejšie gólovo odpútať, hoci dvakrát vyhrávalo rozdielom dvoch presných zásahov (7:5 v 11. a 9:7 v 17. min). Alžírčania sa prvýkrát dostali do vedenia v 21. min po trojgólovej šnúre na 10:9. Potom sa stav prelieval z jednej strany na druhú, polčasovú remízu 13:13 stanovil pár sekúnd pred prestávkou strelecky disponovaný krídelník afrického tímu Layadi. "Zmrznutých" divákov držal vývoj skóre v napätí aj v druhom polčase. V 40. min viedli zverenci trénera Heistera 19:17, ale náskok nedokázali zvýrazniť. Naopak, štvrťhodinu pred koncom už prehrávali 19:20. Slovenské družstvo strelecky potiahol Strapko, ktorý nastúpil po zmene strán a svojím šiestym gólom upravil v 52. min stav na 23:22. O osude duelu sa rozhodlo až v závere, keď dvakrát skóroval Šulc a zabezpečil Slovensku víťazstvo 25:23.