25. novembra 2017

HÁDZANÁ EHF: Tatran Prešov zdolal FH Hafnarfjördur 24:21

Na snímke lavička Tatrana Prešov, vľavo tréner Slavko Goluža v prvom zápase 3. kola kvalifikácie Pohára EHF mužov v hádzanej Tatran Prešov - FH Hafnarfjordur (Island) v Prešove 25. novembra 2017. Foto: TASR/František Iván
Prešov 25. novembra (TASR) - Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili v prvom zápase 3. kola Pohára EHF nad islandským tímom FH Hafnarfjördur 24:21. Prešovčania pozíciu favorita potvrdili až v druhom polčase a pred druhým zápasom majú trojgólový náskok. Odveta je na programe v sobotu 2. decembra na Islande.

Prešovčania boli v pozícii favorita, ale v prvom polčase to nedokazovali. Nervozita sa prejavovala v obrane i útoku, čo húževnatý tím z Islandu využil. V prvom polčase sa oba tímy striedali v náskoku a napokon sa prvé dejstvo skončilo nerozhodne - 11:11. Hra domáceho mužstva sa v druhom dejstve zlepšila, ale ani trojgólové manko hostí nepoložilo. Naťahovanie sa o tesný náskok pokračovalo aj naďalej a Prešovčania dlho lámali odpor súpera. Napokon v závere zápasu strhli víťazstvo na svoju stranu a do odvety si prenášajú trojgólový náskok.

Tatran Prešov - FH Hafnarfjördur 24:21 (11:11)

zostava Tatrana Prešov: Čupryna, Cvitkovič - M. Šárpataky, Butorac, Hrstka, Krok, Rečičár, Babič, L. Urban, Pekár, Číp, Vučko, Kasal, Carapkin.