24. septembra 2010

HÁDZANÁ: Premiéra Katušáka na lavičke žien SR

Slovenské hádzanárky zvíťazili v piatok v Trebišove v prvom z trojice medzištátnych ...

bez nazvu Tréner ženskej hádzanárskej reprezentácie žien Štefan Katušák

TREBIŠOV 24. septembra (WEBNOVINY) - Slovenské hádzanárky zvíťazili v piatok v Trebišove v prvom z trojice medzištátnych priateľských zápasov nad Bieloruskom tesne 27:26 (14:8). Pre trénera Štefana Katušáka to bola premiéra na lavičke ženskej reprezentácie SR. Stretnutia s Bieloruskami sú pre Slovenky súčasťou prípravy na I. fázu kvalifikácie MS 2011. V sobotu 25. 9. si obe družstvá zahrajú od 17.30 h v michalovskej Chemkostav aréne a v nedeľu 26. 9. od 11.00 h v Sečovciach.

Výsledok - piatok:
Slovensko - Bielorusko 27:26 (14:8)
Zostava a góly SR: Ž. Tóthová 2, Grandtnerová, Gubíková - Kovaličková 3, Stuparičová 3/1, Szöllösiová 1, Hollá 4, Pileková 6/4, Jakubisová, M. Školková, Pajtášová 4, Košíková, Rajnohová 2, Mičiníková, Rebičová 2
Pok. hody: 8/5 - 3/3, vylúčené: 1 - 5, rozhodovali: Gedeon a Rapač (obaja SR), 500 divákov

Slovenky si v I. polčase napriek viacerým nepremeneným príležitostiam vrátane troch pokutových hodov vypracovali šesťgólový náskok (14:8). Súper sa snažil držať krok, ale jeho spojky sa len ťažko presadzoval cez obranu domácej reprezentácie. Po zmene strán spravili slovenské hráčky viacero technických chýb, čo Bielorusky využili na stihnutie náskoku. Dotiahli sa na rozdiel jediného gólu, ale vyrovnať už nedokázali. Slovenky napokon tesné víťazstvo z rúk nepustili (27:26).

Hlas:
Štefan Katušák (tréner žien SR): „Som spokojný aj vzhľadom na zloženie družstva, v akom sme nastúpili. Dievčatá podali veľmi zodpovedný výkon do 55. minúty. S výnimkou poslednej päťminútovky sme diktovali tempo hry, náš náskok narástol v druhom polčase na 7 gólov. Až v závere sme pod dojmom vysokého vedenia povolili a súperovi dovolili rýchlo znížiť. Koniec duelu bol nervózny a museli sme bojovať o víťazstvo, ale napokon sme vyhrali zaslúžene aj vďaka veľmi dobrému výkonu v obrane vrátane brankárky.“

BASKETBAL: Piatkové výsledky na MS žien v Česku
Corgoň liga: Žilina v predohrávke iba remizovala