25. novembra 2010

HÁDZANÁ: Tesná prehra žien SR v príprave v Česku

Hádzanárky Slovenska podľahli v prvom z dvojice medzištátnych priateľských zápasov hráčkam Česka. Zverenky trénera Štefana Katušáka prehrali ...

hadzana Ilustračné fotoFoto: SITA/Jozef Bodnár BYSTŘICE POD HOSTÝNEM 25. novembra (WEBNOVINY) - Hádzanárky Slovenska podľahli v prvom z dvojice medzištátnych priateľských zápasov hráčkam Česka. Zverenky trénera Štefana Katušáka prehrali vo štvrtok v mestečku Bystřice pod Hostýnem s domácou reprezentáciou 26:27 (13:19). Druhý vzájomný duel oboch národných tímov pripravujúcich sa na I. fázu kvalifikácie MS 2011 je na programe v piatok o 19.00 h v Trenčíne.

Výsledok - prípravný zápas žien - štvrtok:

Česko - Slovensko 27:26 (19:13)
Najviac gólov za ČR: Martinková 6, Zámorská 5, Hrbková 4, Poznarová 4/2
Zostava a góly SR: Ž. Tóthová, Gubiková, Grandtnerová - Kovaličková, Trochtová 1, Stuparičová 5/3, Hollá 3, Szöllösiová, Pileková 4, Blažeková, Jakubisová 4, P. Popluhárová 7/1, M. Školková 2, Košíková, Rajnohová, Žideková
Pok. hody: 3/2 - 4/4, vylúčené: 4 - 5, rozhodovali: Kosmák a Hanák (obaja ČR), 400 divákov

Slovenky vstúpili zle do zápasu, keď po necelých piatich minútach hry prehrávali 0:3 a na začiatku 11. min bol rozdiel už päťgólový (3:8). Češky si tento náskok udržali do polovice I. polčasu (10:5). Tréner SR krátko predtým poslal do bránky Gubikovú namiesto Ž. Tóthovej a jeho zverenky začali ukrajovať z vedenia domácich, ktoré strelecky ťahala Zámorská. Hráčky v modrých dresoch znížili v 18. min na 9:11, ale vzápätí počas svojej presilovky neskórovali. Napriek tomu sa im v 22. min (11:12) a v 25. min (13:14) podarilo dotiahnuť na rozdiel jedného gólu. Záver prvého dejstva hraného vo vysokom tempe patril opäť Češkám, ktoré sa päťgólovou šnúrou odpútali pred prestávkou na 19:13. Po zmene strán sa hra vyrovnala, čo však domácim stačilo na udržiavanie si 6 až 7-gólový náskok. Slovenky sa snažili s výsledkom niečo spraviť a duel ešte zdramatizovať. To sa im aj podarilo. V 53. min znížili po štvorgólovej šnúre na 23:26. České družstvo nevyužilo v 55. min pokutový hod Poznarovou, vzápätí z rovnakej možnosti nezaváhala na druhej strane Stuparičová, ktorá upravila na 25:27 z pohľadu SR. Katušákove hráčky potom mali v záverečnej päťminútovke dvakrát možnosť znížiť na rozdiel jedného gólu, ale svoje útoky nedotiahli do úspešného konca. Až 15 sekúnd pred koncom upravila na 26:27 z brejku Jakubisová, no Slovenkám už nezostal čas na vyrovnanie.

Hlasy:
Štefan Katušák (tréner SR): "Predovšetkým prvý polčas som si z našej strany predstavoval inak, najmä čo sa týka obrany. Defenzíva nám fungovala iba 25 minút v druhom polčase, keď sme sa začali doťahovať. Potom aj naša hra v útoku vyzerala lepšie. Škoda, že sme súperovi umožnili v prvom polčase získať šesťgólový náskok. Napriek tomu sme uhrali slušný výsledok. Moja spokojnosť s dnešným výkonom je šesťdesiatpercentná."

Lýdia Jakubisová (spojka SR): "V prvom polčase, ktorý nebol z našej strany dobrý, nám nefungovala obrana. V druhom dejstve sme sa zlepšili, začali sme premieňať šance, vďaka čomu sme sa dostali do hry a znížili náskok súpera."