25. novembra 2010

Barák v Loutraki do finále, Garaj s bronzom

Slovenská výprava sa z majstrovstiev Európy organizácie WAKO v kickboxe v gréckom stredisku Loutraki (24. - 27. 11.) vráti domov s dvoma medailami. V disciplíne ...

kickbox Ilustračné fotoFoto: SITA/Gabriel Lipták LOUTRAKI 25. novembra (WEBNOVINY) - Slovenská výprava sa z majstrovstiev Európy organizácie WAKO v kickboxe v gréckom stredisku Loutraki (24. - 27. 11.) vráti domov s dvoma medailami. V disciplíne fullkontakt sa Filip Barák prebojoval v kategórii do 57 kg už do finále a zabezpečil si minimálne strieborný kov. O druhú slovenskú medailovú radosť sa postaral bronzom tiež vo fullkontakte Pavol Garaj v kategórii do 75 kg. Člen klubu Magic Liptovský Mikuláš Barák uspel najskôr v súboji s reprezentantom Turecka Sefom Yetisom a vo štvrtkovom semifinále si poradil aj s Talianom Robertom Pizzagallim. Súperom Baráka vo finále bude Rus Alexander Šamraj.

Kickboxer STS Poprad Garaj v dueli o účasť medzi elitným kvartetom vyhral na body nad Fínom Markusom Hakulinenom, v semifinále však podľahol Jusupovi Mogamedbekovi z Ruska. Garaj dokázal získať bronz aj na predchádzajúcich ME 2008 v bulharskej Varne, a to tiež vo fullkontakte do 75 kg.

Zostávajúci traja nominovaní Slováci na ME 2010 v Loutraki skončili svoje účinkovanie hneď po prvom súboji. Michal Pariš z Dolného Kubína podľahol v kategórii do 81 kg Rusovi Iľjovi Savalievovi, Tomáš Možný z ŠKP Košice prehral v hmotnosti nad 91 kg s Chorvátom Markom Tošovičom a jediná Slovenka na podujatí Veronika Petríková (ŠKP Košice) nestačila na Turkyňu Ilksen Canovú.

Po októbrovom šampionáte v azerbajdžanskom Baku (disciplíny: lightkontakt, low-kick a K1-Rules) ide v gréckom Loutraki o druhú časť majstrovstiev Európy organizácie WAKO v kickboxe. Súťaží sa v ďalších troch disciplínach - semikontakte, fullkontakte a formách.

HÁDZANÁ: Tesná prehra žien SR v príprave v Česku
KHL: Svatoš strelil víťazný gól proti Astane