09. januára 2015

Hádzanári s druhým triumfom nad Grékmi

Po dvoch tretích miestach na uplynulých turnajoch o Vianočný pohár v Poľsku a Yellow Cupe vo Švajčiarsku zakončili slovenskí hádzanári prípravný reprezentačný ...

Ilustračná foto. Foto: TASR/Lukáš Grinaj
Atény 9. januára (TASR) - Po dvoch tretích miestach na uplynulých turnajoch o Vianočný pohár v Poľsku a Yellow Cupe vo Švajčiarsku zakončili slovenskí hádzanári prípravný reprezentačný blok dvomi víťazstvami v Grécku. V úvodnom dueli neďaleko Atén zdolali domáci výber presvedčivo 29:17 a v piatok tiež potvrdili úlohu favorita triumfom v pomere 24:21.

Ani úvod druhého duelu nebol zo slovenskej strany ideálny a zverenci trénera Zoltána Heistera museli doháňať náskok súpera pri nepriaznivých stavoch 1:3 a 2:5. Tromi gólmi v rade však vyrovnali na 5:5, a hoci v závere polčasu opäť prehrávali 9:10, na prestávku išli za stavu 12:11 vo svoj prospech. Gréci pôsobili v piatok výrazne agresívnejším dojmom a vyrovnaný priebeh pokračoval aj v druhom polčase. Až za stavu 21:22 sa Slováci dokázali od svojho súpera odtrhnúť na vyšší gólový rozdiel a po záverečnom klaksóne sa tešili z víťazstva 24:21.

Grécko - Slovensko 21:24 (11:12)
Zostava a góly SR: Putera, Žernovič - Petro 3, Slaninka 3, Sivák, Kováčech 1, T. Urban 2/1, Volentics 2/2, Kysel 5, Mikéci 5, Pekár 2, Rábek, Ďuriš 1, Kucharik, Zechmeister. Rozhodovali: Vittas - Sklavenitis, vylúčení: 6 - 2, 7 m hody: 4/3 - 3/3, 100 divákov

Zoltán Heister, tréner SR: "Nastúpili sme do tohto zápasu s tým, že to pôjde rovnako ľahko ako vo štvrtok. Trochu sme súpera podcenili, Gréci hrali oveľa agresívnejšie, lepšie, rýchlejšie. My sme naopak robili zbytočné chyby, čo súper využil a dlho sme sa trápili. Musím však chlapcov pochváliť za bojovnosť, pretože záverečných 16 minút duelu sme zvládli a vyhrali v nich 7:2. S triumfom sme spokojní."