29. decembra 2016

Hádzanári SR prehrali na Vianočnom pohári s Maďarskom o deväť gólov

Na snímke hádzanári Slovenska, archívna snímka.

Na snímke hádzanári Slovenska, archívna snímka. Foto: TASR/Milan Kapusta
Bratislava 29. decembra (TASR) - Slovenskí hádzanári budú hrať na tradičnom turnaji o Vianočný pohár iba o tretie miesto.

Vo štvrtkovom semifinále prehrali v Érde s domácimi Maďarmi jednoznačne 26:35. V piatok čaká zverencov trénera Martina Liptáka v súboji o umiestnenie Bahrajn.

Vianočný pohár v Érde:

semifinále:

Maďarsko - SLOVENSKO 35:26 (17:13)
zostava SR: Štochl, Paul - Antl, Hanták, Ďuriš, Petro, M. Mikita, T. Urban, Holdoš, Mazák, Volentics, J. Mikita, Dudáš, Briatka, Cigáň, Páleš

Slováci domácich neprekvapili a od začiatku za favoritom zaostávali. Maďari sú v plnej príprave na januárový svetový šampionát a svoju silu potvrdili hneď v úvodnej päťminútovke, ktorú vyhrali 4:0. Slováci prvýkrát skórovali až v 8. minúte a za stavu 1:6 si kouč Lipták vzal oddychový čas. Po ňom jeho zverenci ožili a znížili na 3:7, domáci si ale naďalej udržiavali náskok a v polčasovej prestávke mali k dobru štyri góly. Po zmene strán viedli Maďari už 19:13, no slovenský tím šnúrou troch gólov znížil na 16:19 a v 39. minúte už prehrával iba o dva góly 18:20. Štvrťhodinu pred koncom ale domáci opäť odskočili na 25:19 a v závere svoj náskok ešte navýšili.