12. októbra 2013

Hádzanárky Iuventy sú už jednou nohou v 3. kole Pohára EHF

Na snímke Ján Packa tréner žien Iuventy Michalovce

Na snímke Ján Packa tréner žien Iuventy Michalovce Foto: TASR/Milan Kapusta
Michalovce 12. októbra (TASR) - Hádzanárky Iuventy Michalovce vyhrali v prvom zápase 2. kola Pohára EHF nad izraelským tímom Bnei Hertzelyia 40:28.

Odveta je na programe v nedeľu o 15.00 h v Michalovciach.

Úvodné stretnutie dvojzápasu 2. kola Pohára EHF sa odohrávalo podľa nôt v zápise hosťujúcej Iuventy Michalovce. Tá si hneď v úvode vypracovala niekoľkogólové vedenie a po presnom zásahu Horňákovej na 9:3 si lavička Bnei Hertzeliya zobrala oddychový čas. Ani ten však Zemplínčanky nezastavil, keďže si do polčasu vypracovali deväťgólové vedenie (14:23).

Ani v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Michalovčanky vychádzali z pozornej obrany, z ktorej realizovali svoju najväčšiu zbraň – rýchle kontry. Po jednej z nich upravila v 35. minúte Szöllösiová a Michalovčanky viedli prvýkrát v stretnutí rozdielom desiatich gólov (25:15). Viacgólový rozdiel v skóre zostával aj v priebehu ďalších minút a do konca stretnutia narástol až na dvanásť gólov, čo znamená, že michalovská Iuventa je pred nedeľňajšou odvetou jednou nohou v 3. kole Pohára EHF.

Bnei Hertzelyia - Iuventa Michalovce 28:40 (14:23)

Zostavy a góly:
Bnei:
Sharonová, Cohenová - Epelboimová 3, Meshluanová 1, Ezrahiová, Mertautová 4, Amirová 1, Ben Itzhaková 2, Levinkindová 2, Bancziková 7, Goldmanová, Vakratová 8/3
Iuventa: Petrócziová, Gubiková, Medveďová - Kiridžičová 4, Holešová 2, Piskayová, Markovičová 9/1, Szöllösiová 4, Rebičová 4, Habánková 1, Horňáková 3, Nagyová, Wollingerová, Olšovská, Trehubová 9/2, Kovaličková 4.
Rozhodovali: Thomassen, Schmack (obaja Belgicko), vylúčené: 3:5, 7 m hody: 3/3 - 4/3

Hlasy po zápase:
Ján Packa, tréner Iuventy: "Víťazstvo určite teší. Družstvo Bnei Hertzeliya bolo pre nás úplne neznáme. Ukázalo sa, že dnes už hádzanú vie hrať každý a určité činnosti ovládali aj Izraelčanky. Dnešný zápas nenašiel v najlepšej forme ani naše brankárky a na môj vkus sme dostali trochu veľa gólov."